Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Historia wsi Rogoźnik
Władze Sołectwa - kontakt
Ogłoszenia Sołtysa
Galeria Zdjęć
Atrakcje Rogoźnika
Okolice
Legenda o Rogoźniku
PKP Rogoźnik Podhalański
Dokumenty
Biblioteka
Filmy
Szkoła Podstawowa w Rogoźniku
Parafia Rogoźnik
OSP Rogoźnik
"Skałka Rogoźnicka"
Księga gości
Strony warte odwiedzenia
Kontakt
Fotograficzne archiwum miejscowości Rogoźnik
...Klub Św.Andrzeja Boboli w Chicago...

Aktualności
...Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik...

 • Informacje
 • Zarząd
 • DOŁĄCZ DO NAS !
  Dane KRS STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI ROGOŹNIK
 • 1./ Zrealizowany projekt pn. " Zorganizowanie warsztatów, szkoleń i opracowanie materiałów dla produktów spożywczych w wersji light.
  ...Urzad Gminy Nowy Targ...
  ...Szkoła Podstawowa im. ks.Prof.Józefa Tischnera w Rogoźniku...
  ...GOPS ...
  ...BUDOWA KAPLICY MODLITEWNEJ ...
  Biela
  Zdjęcia z budowy kaplicy
  ...Pomnik Niepodległości...
  ...Cmentarz w Rogoźniku...

  Opłaty cmentarne
  ...To już zrobiliśmy .......

  To już zrobiliśmy ....
  ...Wywóz śmieci 2019 r....
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z Rogoźnika w 2019 r.

  Jak segregować śmieci w 2019 roku.
  ...stat4u...
  stat4u
  ...Klub Św. Andrzeja Boboli w Chicago - Aktualności...
  Klub Św.Andrzeja Boboli Rogoźnik-Stare Bystre w Chicago.
  Klub Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago serdecznie zaprasza na zebranie sprawozdawcze.  Tu podaj tekst alternatywny  Spotkanie opłatkowe Klubu Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik -Stare Bystre w Chicago./ GALERIA ZDJĘĆ./


  plakatDRODZY CZŁONKOWIE I PRZYJACIELE !.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przybyli na nasz coroczny Opłatek. Pomimo śnieżnej zawieruchy, ucieszyliśmy się bardzo z Waszej obecności. Dziękujemy proboszczowi Mariuszowi Nawalaniec za udostepnienie pięknego kościoła gdzie zawsze jesteśmy mile przyjęci , ale też sali na nasz Opłatek. Ta pięknie sprawowana Msza Święta też dzięki naszemu kapelanowi Ks. Markowi Smołka, którą sprawował w intencji żyjących i zmarłych członków naszego Klubu.

  wiecej

  Klub Parafii Św.A.Boboli Rogoźnik / Stare Bystre zaprasza na spotkanie opłatkowe.


  Tu podaj tekst alternatywny

  Życzenia świąteczne od Klubu Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago.


  Tu podaj tekst alternatywny  Członkowie i sympatycy Klubu Św. Andrzeja Boboli w Chicago spotkali się na pikniku i ognisku.


  plakatCzłonkowie i sympatycy Klubu Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago spotkali się tradycyjnie na pikniku i ognisku.
  17 czerwca odbył się klubowy piknik a 15 września wspólne ognisko przy kiełbasce i grilu.

  Zarząd Klubu pragnie serdecznie podziękować wszystkim za liczne przybycie.Jak co roku spotkaliśmy się w miłej atmosferze a i pogoda też nam dopisała.Dziękujemy wszystkim kobietkom za pyszne ciasta ale i tez każdemu za przyniesienie "coś" ze sobą . Największe podziękowania należą się naszemu prezesowi i jego małżonce za przygotowanie kociołka, którego mam nadzieje że każdy miał okazje skosztować .
  Jeszcze raz wszystkim dziękujemy.

  Panu Tadeuszowi Tylce bardzo serdecznie dziękujemy za przesłanie zdjęć.

  Autor zdjęć: Beata Kwak

  galeria

  galeria
  W niedzielę 18 kwietnia odbyło się zebranie sprawozdawczo- wyborcze Klubu Parafii św. Andrzeja Boboli Rogoźnik – Stare Bystre.


  plakatW niedzielę 18 kwietnia odbyło się zebranie sprawozdawczo- wyborcze Klubu Parafii św. Andrzeja Boboli Rogoźnik – Stare Bystre.Zebranie rozpoczął modlitwą kapelan Klubu ks. Marek Smólka wyrażając jednocześnie podziw i zadowolenie z wysokiej frekfencji: na liście obecności było wpisanych pięćdziesiąt osób(obecnie mamy 155 czynnych członków). Przybyłych przywitał prezes Roman Tylka.
  Protokół z poprzedniego zebrania odczytała sekretarz Anna Tylka. Następnie swoje sprawozdania przedstawili skarbnik Katarzyna Baran oraz komisja rewizyjna. Prezes Roman Tylka zapoznał zebranych z planami działalności na bieżący rok.


  wiecej

  galeria

  Spotkanie opłatkowe Klubu Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik -Stare Bystre w Chicago./ GALERIA ZDJĘĆ./


  plakatW sobotę 27 stycznia odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe członków oraz sympatyków Klubu Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago.
  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

  Źródło : Facebook - Klub Parafii Św Andrzeja Boboli Rogoźnik-Stare Bystre w Chicago.

  wiecej

  galeria
  Klub Parafii Św. Andrzeja Boboli w Chicago serdecznie zaprasza na 0płatek .


  Klub Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago zaprasza serdecznie członków i miłośników Klubu na OPŁATEK w sobotę 27 -ego stycznia2018 r. który rozpoczniemy Mszą Świętą o godz.6:30 wieczorem w kościele Św. Alberta 5533 W. State Rd. Burbank , IL.
  Przyjęcie Opłatkowe odbędzie się zaraz po Mszy Św. w sali pod kościołem.
  Do tańca przygrywać będzie zespół " ZOWODZIANY ".
  Bilet w cenie 45 $ . Dzieci do 12 roku życia wstęp wolny. Młodzież od 13 do 18 lat - $ 20.

  Po informacje proszę dzwonić : Roman Tylka 708-420-3004 , Andrzej Kwak 708-846-8601 , Tadeusz Tylka 708-351-0735 , Katarzyna Baran 773-936-6858 , Anna Tylka 708-233-0212.
  Coroczne spotkanie opłatkowe Klubu Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago.


  14 stycznia członkowie i sympatycy Klubu Św. Andrzeja Boboli spotkali się na corocznym opłatku. Spotkanie rozpoczeło się mszą w Kościele Św. Alberta w Burbank odprawioną przez kapelana Klubu ks. Marka Smółkę i gościa z Ukrainy Ks. dr.Wiesława Pęskiego. Po mszy w sali parafialnej noworoczne życzenia złożyli kapelan wraz z prezesem Romanem Tylką. Część oficjalną zakończyło wspólne łamanie się opłatkiem i kolacja. Ksiądz Wiesław przedstawił nam sytuację kościoła rzymsko-katolickiego na Ukrainie oraz podzielił się problemami z jakimi borykają się tam przy budowie Świątyni Chrystusa Króla Wszechświata. Obecni na opłatku chętnie złożyli donacje aby wesprzeć budowę. Daniel Bugajski, Karolina Komperda oraz Jessica Mulica otrzymali stypendia ufundowane przez Klub. Daniel studiuje biologię na Loyola University Chicago, Karolina prawo na Depaul University College of Law, a Jessica biologię i kryminologię na University of Illinois at Chicago. Życzenia noworoczne przekazała także Królowa Związku Podhalan Sylwia Kozielec, zapraszając jednocześnie na charytatywny Bal Królowej.

  Tekst : Tadeusz Tylka
  Zdjęcia : Beata Kwak

  wiecej
  galeria
  Złoty jubileusz Klubu Parafii Św.Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago.


  plakat
  W roku 2016 mija pół wieku działalności Klubu Parafii Św.Andrzeja Boboli Rogoźnik Stare Bystre w USA . Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w sobotę 29 października 2016 w kościele Matki Bożej Matki Kościoła w Willow Springs. Mszę św. odprawił kapelan Klubu ks. Marek Smółka. Na mszy obecni byli członkowie Klubu, goście oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji, poczty sztandarowe Koła Maruszyna, Stare Bystre, Podczerwone oraz Klubu Rogoźnik Stare Bystre. W homili ks. kapelan przypomniał krótko historię Klubu, cele jakie przyświecały założycielom oraz przybliżył postać patrona św. Andrzeja Boboli. Na zakończenie mszy prezes Roman Tylka podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na bankiet jubileuszowy do European Chalet.
  W bankiecie uczestniczyło ponad 250 osób. Wsród gości obecny był były prezes Klubu Władysław Tylka z żoną Anielą, Kazimierz Panek z żoną Elżbietą, prezes Koła Stare Bystre Stanisław Obrochta, prezes Koła Podczerwone Bolesław Jarończyk z żoną, przedstawiciele Koła Maruszyna Janina i Jarosław Stawiarski, Stanisław i Maria Pawlikowski oraz księża parafii św. Albreta z Burbank. Na początku prezes Roman Tylka przywitał wszystkich gości a następnie siostry Władysława Tylka i Genowefa Bukowska przedstawiły w formie śpiewanej historię Klubu.
  Prowadzący bankiet Adam Hajnos przypomniał sylwetkę patrona Klubu św. Andrzeja Boboli oraz historię Klubu nawiązując do „Wskazań dla synów Podhala” Władysława Orkana. W imieniu stypendystów podziękowania na ręce prezesa Romana Tylki złożyła Barbara Tylka. Stanisław Obrochta, Bolesław Jarończyk oraz Janina Stawiarski w imieniu swoich Kół z okazji jubileuszu przekazali życzenia wytrwałości i owocnej pracy na dalsze lata.
  Prowadzący odczytał życzenia nadesłane z Polski przez sołtysa Rogoźnika Kazimierza Zubka , OSP Rogoźnik oraz dyrektorów szkół podstawowych z Rogoźnika i Starego Bystrego. W imieniu Rady Parafialnej i księdza proboszcza Andrzeja Bukalskiego gratulacje i podziękowania przekazał Adam Hajnos. Pamiątkowe medale 50-lecia „Za pracę, trud i poświęcenie na rzecz Klubu i parafii” dla wszystkich prezesów, w imieniu zarządu Klubu wręczył kapelan ks. Marek Smółka.

  wiecej


  galeria
  W sobotę 29 października Klub Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago świętuje 50 -lecie swojej działalności.


  plakatW sobotę 29 października Klub Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago świętuje 50 -lecie swojej działalności.
  O godz.16.00 w kościele pw.Matki Bożej Matki Kościoła ( na górce ) zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna. Natomiast o godz. 18.00 w EUROPEAN CHALET , 5445 Harlem Ave , Chicago , IL.60638 odbędzie sie BANKIET JUBILEUSZOWY.

  Przypomnijmy krótką historie Klubu Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago.

  Klub św. Andrzeja Boboli w Chicago powstał 28 lutego 1966 roku z inicjatywy Józefa Kwaka „Sobusia”. Klub został zarejestrowany w Stanie Illinois jako korporacja ze statusem organizacji charytatywnej. Na liście członków znalazło sie wówczas 35 osób.
  Tęsknota za ojczystym krajem, góralską ślebodą , tańcem, śpiewem i muzyką stworzyły potrzebę zrobienia czegoś, co mogło uzupełnić tę pustkę. Postanowili stworzyć atmosferę podobną do tej na Podhalu, zintegrować środowisko rogoźniczan w Chicago a jednocześnie przerzucić pomost pomiędzy Chicago i Rogoźnikiem.
  W 1967 roku prezesem wybrany został Władysław Tylka „Filarów”. Za jego kadencji która trwała aż do 1989 roku Klub wspierał finansowo budowę kościoła w Rogoźniku , organizując przedstawienia teatralne i zabawy. Pod koniec lat sześćdziesiątych nagrano kilka płyt między innymi „Powstanie Chochołowskie”, „Redyk Owiec” a dochód ze sprzedaży został przekazany również dla parafii w Rogożniku.
  Od 1989 roku Klubem kierowała Helena Bukowska. Klub w dalszym ciągu wspierał parafię przekazując fundusze na budowę wieży kościelnej i pokrycie blachą miedzianą dachu na kościele parafialnym oraz remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogoźniku.  wiecej

  Pozdrowienia , apel i prośba Klubu Parafii Św.Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago.


  Szanowni Parafianie, Rodacy!

  Z okazji tak ważnego wydarzenia w życiu naszego klubu , jakim jest jubileusz 50 - lecia przesyłamy wszystkim członkom , parafianom z Rogoźnika i Starego Bystrego oraz sympatykom Klubu serdeczne pozdrowienia.
  28 lutego 1066 roku nasz Klub oficjalnie został zarejestrowany w stanie Illinois jako organizacja charytatywna.
  Pół wieku działalności to czas kiedy wspólnymi siłami budowaliśmy nasz kościół parafialny w Rogoźniku , jedni tam na miejscu w Polsce własnymi rękoma a inni tu za wielką wodą swoim zaangażowaniem i ofiarnością.
  wiecej
  Coroczne spotkanie opłatkowe Klubu Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago.


  Co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia członkowie i sympatycy Klubu Św. Andrzeja Boboli spotykają się na opłatku. Tak było i w tym roku. W sobotę 9 stycznia w kościele św. Alberta w Burbak rozpoczęliśmy mszą swiętą którą odprawił kapelan Klubu ks. Marek Smółka w asyście proboszcza Mike Zufo i wikariusza Ks. Lesława. Po mszy wszyscy udali się do sali pod kościołem na łamanie się opłatkiem i kolację. Zarząd dziękuje sponsorom oraz tym wszystkim, którzy poświęcili swój czas pomagając przy organizacji. Serdeczne Bóg zapłać.
  W tym roku przypada 50-ta rocznica powstania Klubu. Z tej okazji zarząd wystosował list do wszystkich członków i sympatyków./ Treść listu w zakładce WIĘCEJ /

  wiecej

  galeria
  Uroczyste wręczenie aktu nadania i tytułu " Zasłużony dla gminy Nowy Targ "dla Klubu Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w USA.  W czwartek 05 listopada 2015 r. w Urzędzie Gminy Nowy Targ odbyła się miła uroczystość na której to wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch wręczył na ręce pana Romana Tylki Prezesa Klubu i jego małżonki akt nadania i tutuł "ZASŁUŻONY DLA GMINY NOWY TARG". Wraz z gratulacjami laureaci otrzymali również medal wykonany z brązu.
  Klub Parafii św. Andrzeja Boboli Rogoźnik/Stare Bystre w USA otrzymał tytuł "ZASŁUŻONY DLA GMINY NOWY TARG" podczas ostatniej sesji Rady Gminy Nowy Targ która miała miejsce 13 października br.
  Wniosek o nadanie takiego tytułu wnioskował sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek wraz z Radą Sołecką.
  W uroczystości tej wziął udział również sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek który złożył laureatom tytułu serdeczne gratulacje.
  Moment uhonorowania był szczególny. Prezes Tylka ze wzruszeniem podziękował za wyróżnienie wnioskującym, wójtowi , Radzie Gminy za przyznanie tytułu oraz wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły.

  Z okazji zbliżającego się jubileuszu 50 lat istnienia Klubu Parafii św. Andrzeja Boboli Rogoźnik/Stare Bystre w USA sołtys Rogoźnika przekazał prezesowi list gratulacyjny z życzeniami dla wszystkich członków Klubu. Podziękował również za utrzymywanie łączności z rodzinnym Podhalem oraz za wszelką pomoc udzieloną mieszkańcom Rogoźnika.


  wiecej

  galeria
  Tytuł „ ZASŁUŻONY DLA GMINY NOWY TARG " dla Klubu Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w USA.  plakatklub parafii św. Andrzeja Boboli Rogoźnik/Stare Bystre w USA otrzymał tytuł "ZASŁUŻONY DLA GMINY NOWY TARG" - tak zdecydowała Rada Gminy Nowy Targ w dniu 13 października br.
  Wniosek o nadanie takiego tytułu wnioskował sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek wraz z Radą Sołecką.

  We wniosku o nadanie takiego tytułu skierowanym do przewodniczącego Rady Gminy Nowy Targ czytamy :
  „Klub św. Andrzeja Boboli w Chicago powstał 28 lutego 1966 roku z inicjatywy Józefa Kwaka „Sobusia”. Klub został zarejestrowany w Stanie Illinois jako korporacja ze statusem organizacji charytatywnej. Na liście członków znalazło sie wówczas 35 osób.
  Tęsknota za ojczystym krajem, góralską ślebodą , tańcem, śpiewem i muzyką stworzyły potrzebę zrobienia czegoś, co mogło uzupełnić tę pustkę. Postanowili stworzyć atmosferę podobną do tej na Podhalu, zintegrować środowisko rogoźniczan w Chicago a jednocześnie przerzucić pomost pomiędzy Chicago i Rogoźnikiem.
  W 1967 roku prezesem wybrany został Władysław Tylka „Filarów”. Za jego kadencji która trwała aż do 1989 roku Klub wspierał finansowo budowę kościoła w Rogoźniku , organizując przedstawienia teatralne i zabawy. Pod koniec lat sześćdziesiątych nagrano kilka płyt między innymi „Powstanie Chochołowskie”, „Redyk Owiec” a dochód ze sprzedaży został przekazany również dla parafii w Rogożniku.

  wiecej
  Członkowie i sympatycy Klubu Św. Andrzeja Boboli w Chicago spotkali się na ognisku. /film i galeria zdjęć /


  Na pożegnanie lata, w drugą sobote września członkowie Klubu Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik - Stare Bystre spotkali sie przy ognisku.
  Coroczna impreza zgromadziła kilkadziesiąt osób: członków i gości. W jesienny wieczór, nic nie może dorównać pieczonej kiełbasie i ziemniakom z ogniska, nawet najwykwintniejsze dania z renomowanych restauracji. Do tego kociołek prezesa i można było się bawić do poźnych godzin nocnych. . Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizawania ogniska, a szczególnie Siostrom Benedyktynkom za udostępnienie miejsca i naszym niezawodnym muzykantom.

  wiecej

  galeria


  Zdjęcia i wideo wykonali Teresa i Wojtek Chramiec.
  Tekst Tadeusz Tylka.
  Coroczne spotkanie opłatkowe Klubu Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago.


  Coroczne spotkanie opłatkowe Klubu św. Andrzeja Boboli Rogoźnik – Stare Bystre już za nami. Tradycyjnie spotkaliśmy się w parafii św. Alberta w Burbank. Uroczystość rozpoczeła msza Swięta odprawiona przez nowego kapelana klubu ks. Marka Smółke pochodzącego z Czarnego Dunajca. Dotychczasowy kapelan Ks. Ryszard Czerniak został przeniesiony do stanu Georgia. Serdecznie dziekujemy ks. Ryszardowi za opieke duszpasterską i życzymy mu dużo radości i błogosławieństwa bożego na dalsze lata pracy.
  Po mszy odbyło śię spotkanie opłatkowe, były życzenia i łamanie się opłatkiem. Zarząd wręczył stypendia dla naszych młodych członków – studentów uczelni chicagowskich. Otrzymali je: Krystyna Ciszek studiująca pielęgniarstwo na University of Illinois at Chicago, Karolina Komperda studiujaca turystykę na University of Illinois at Champaign I Dariusz Molek - engineering University of Illinois at Chicago.

  wiecej  galeria

  Zobacz relacje VIDEO
  Ostatnie tegoroczne spotkanie członków Klubu Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik – Stare Bystre w Chicago odbyło się przy ognisku./ galeria zdjęć /


  plakat Ostatnie tegoroczne spotkanie członków Klubu św. Andrzeja Boboli Rogoźnik – Stare Bystre odbyło się przy ognisku.
  Piękna i słoneczna pogoda przypominająca nasze polskie „babie lato” sprawiła że sobotnie popołudnie spędziliśmy we wspaniałej, rodzinnej atmosferze.
  Coroczna impreza na pożegnanie lata zgromadziła kilkadziesiąt osób. Naszymi gośćmi byli między innymi proboszcz parafii św. Alberta ks. Michael Zoufal, ks. Marek Smółka, ks. Grzegorz Warmuz oraz siostry Benedyktynki.
  Pieczona kiełbasa z ogniska smakowała wyśmienicie ale wszyscy czekali na kociołek przygotowany przez prezesa Romana Tylkę i jego żonę Władysławe. Kociołek przygotowany był w domu ale gotowany na ognisku, toteż trzeba było dłużej na niego poczekać.

  wiecej

  galeria

  Tekst i zdjęcia przesłał Pan Tadeusz TYLKA.
  Roman Tylka ponownie wybrany prezesem Klubu Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik - Stare Bystre w Chicago.

  plakat
  W niedzielę 13 kwietnia odbyło się zebranie sprawozdawczo- wyborcze Klubu Parafii św. Andrzeja Boboli Rogoźnik – Stare Bystre. Zebranie rozpoczął modlitwą kapelan Klubu ks. Ryszard Czerniak. Przybyłych członków i gości przywitał prezes Roman Tylka. Protokół z poprzedniego zebrania odczytała sekretarz Anna Tylka. Następnie swoje sprawozdania przedstawili prezes oraz skarbnik Katarzyna Baran. W imieniu komisji rewizyjnej protokół odczytał jej przewodniczący Jan Tylka. Komisja nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości w pracy zarządu.
  W dyskusji nad bieżącymi sprawami odczytano list od prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rogoźnik Kazimierza Zubka oraz podjęto decyzję o pokryciu w całości kosztów instalacji nagłośnienia boiska piłkarskiego w Rogoźniku. W dyskusji podkreślano, że obiekt ten mimo iż jest usytuowany w Rogoźniku, będzie służył całej parafii. Prezes Roman Tylka poinformował zebranych, że coroczny piknik klubu odbędzie się 8 czerwca 2014 u sióstr Benedyktynek w Oak Forest.
  Frekwencja na zebraniu była niska ale cieszy fakt, że do Klubu dołączyli nowi członkowie: Stanisław Guńka i Marek Furczoń.
  Dwuletnia kadencja zarządu minęła w tym roku ,więc odbyły się także wybory.

  wiecej
  galeria

  Podziękowania i życzenia świąteczne dla Klubu Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik - Stare Bystre w Chicago.

  plakatProboszcz Parafii p. w . św. Andrzeja Boboli w Rogoźniku Ks. Andrzej Bukalski , Sołtys Wsi Rogoźnik - Kazimierz Zubek ,
  Sołtys Wsi Stare Bystre - Andrzej Ligas , Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Rogoźniku - Grażyna Hlawacz - Lisiecka ,
  Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum SPSK w Starem Bystrem - Aniela Staszel, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogoźniku - Adam Pałka
  oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Starem Bystrem przesłali na ręce Prezesa Klubu Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik - Stare Bystre w Chicago
  Pana Romana Tylki serdeczne podziękowanie za ogromną przychylność , okazaną pomoc i wsparcie finansowe złożone na rzecz Parafii p. w . św. Andrzeja Boboli
  oraz społeczności Rogoźnika i Starego Bystrego.
  wiecej
  Po raz kolejny członkowie i sympatycy Klubu Św. Andrzeja Boboli w Chicago spotkali się na corocznym Opłatku.

  Po raz kolejny członkowie i sympatycy Klubu Św. Andrzeja Boboli spotkali się na corocznym opłatku.
  Spotkanie w sali parafialnej przy Kościele Św. Alberta w Burbank rozpoczęła msza św. którą odprawił kapelan Klubu Ks. Ryszard Czerniak. Na zakończenie mszy prezes Roman Tylka przekazał życzenia noworoczne i zaprosił wszystkich na kolację i wspólne łamanie się opłatkiem. Frekwencja dopisała, było nas prawie 200 osób. Gościliśmy przyjaciół z Tarnowa, Brennej, Maruszyny , Cichego Dolnego, Siostry Benedyktynki , księdza z Ukrainy i proboszcza parafii św. Alberta. Na parkiecie bawili nas Chłopcyska Band oraz kapela góralska Jaśka Sucheckiego.

  Zarząd Klubu serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom spotkania, a szczególnie sponsorom i tym którzy w jakikolwiek sposób pomagali w organizacji imprezy.

  Zdjęcia i tekst - P.Tadeusz Tylka.

  wiecej

  galeria
  Klub Parafii Św.Andrzeja Boboli Rogoźnik -Stare Bystre w Chicago zaprasza na Opłatek .


  Zaproszenie

  Życzenia z Chicago.
  Ognisko Klubu Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik - Stare Bystre w Chicago .  Tegoroczne ognisko Klubu Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik - Stare Bystre odbyło się z tygodniowym opóźnieniem. W zaplanowanym terminie 10 października pogoda nie dopisala. Opady deszczu zmusiły do przeniesienia imprezy na niedzielę 21 października.
  Tym razem pogoda dopisała, wspaniałe słońce i lekki jesienny wiatr pozwolily miło spędzić niedzielne popołudnie.
  W tym roku frekfencja była trochę niższa niż w latach ubiegłych ale za to przybyło nam kilku nowych członków: Katarzyna i Krzysztof Zółtek, Kinga i Bartłomiej Tylka, Katarzyna i Piotr Łaba, Anna i Marek Ligas oraz Małgorzata i Tomasz Tylka.

  Tekst ; Tadeusz Tylka
  Zdjęcia: Bartek Tylka, Wojtek Chramiec i Tadek Tylka

  wiecej

  galeria
  Roman Tylka został ponownie wybrany prezesem Klubu św. Andrzeja Boboli Rogoźnik Stare Bystre w Chicago.  29 kwietnia odbyło się zebranie sprawozdawczo wyborcze Klubu św. Andrzeja Boboli Rogoźnik Stare Bystre w USA. Po krótkiej modlitwie i przywitaniu, prezes Roman Tylka przedstawił sprawozdanie z działalności Klubu za ostatni rok. Jak w każdym roku tak i w ubiegłym spotkaliśmy się na opłatku, pikniku oraz jesiennym ognisku. Ubiegły rok był także 45 rokiem działalności Klubu. Z tej okazji, na uroczystej mszy świętej wspólnie dziękowaliśmy Bogu i naszemu patronowi św. Andrzejowi Boboli za wieloletnia opiekę. W czasie mszy poświęcony został sztandar Klubu, ufundowany przez parafian z USA. Swoje sprawozdania przedstawili także skarbnik Tadeusz Tylka i przewodniczący komisji rewizyjnej Jan Tylka.

  wiecej
  Opłatek Klubu Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik - Stare Bystre w Chicago  14 stycznia członkowie i sympatycy Klubu Św. Andrzeja Boboli spotkali się na corocznym opłatku.
  Spotkanie rozpoczęło się mszą w Kościele Św. Alberta w Burbank odprawioną przez kapelana Klubu Ryszarda Czerniaka i proboszcza Michael Zoufal. Po mszy wszyscy udali się do sali parafialnej. Życzenia noworoczne przekazał prezes Roman Tylka i ksiądz Ryszard.
  Cześć oficjalną zakończyło wspólne łamanie się opłatkiem i kolacja.


  wiecej

  galeria

  Videorelacja w zakładce więcej.
  Klub Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik - Stare Bystre zaprasza na opłatek.

  życzenia

  Klub Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik-Stare Bystre w Chicago świętował 45 rocznicę swojego powstania.

  Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej którą w kościele św. Alberta w Burbank odprawił ks. Ryszard Czerniak wikariusz tejże parafii. Wśród uczestników mszy członków Klubu i parafian byli także przedstawiciele Koła nr 46 Stare Bystre przy Związku Podhalan, Koła Maruszyna, Koła Skrzypne, Klubu Babia Góra i Klubu Ludźmierz wraz ze sztandarami oraz muzyka Jana Sucheckiego i Franciszka Ligasa.
  W kazaniu ks. Ryszard przytaczając wiersz Cypriana Kamila Norwida „Tęskno mi Panie” podkreślił „jak wiele wynieśliśmy z domu, którym jest Polska, nasze przekonania, naszą wiarę, nasze tradycje. To jest kontynuowane poprzez to, co wy czynicie. W ten sposób możemy dzisiaj Bogu podziękować za wielkość dobra, które w tym czasie 45 lat zostalo wykonane. Za to,że kościół został w Rogoźniku wzniesiony, że konkretne osoby uzyskały pomoc, za to że szkoła jest wspomagana czy straż. Dziękujemy ci Jezu za Twoją opatrzność, za to, że czuwasz, pozwalasz wzrastać jego ludziom, którzy patrzą z szacunkiem na to co wynieśliśmy z dóbr ojczyzny własnej.”


  wiecej

  galeria

  Klub Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik-Stare Bystre w Chicago ma już 45 lat.
  26 listopada 2011 r. - uroczysty bankiet.
  Klub Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik - Stare Bystre serdecznie zaprasza wszystkich członków i miłośników Klubu
  na uroczysty Bankiet z okazji 45 lecia powstania Klubu który odbędzie się w sobotę 26 listopada 2011 r.
  Podczas tych uroczystości zostanie poświęcony Sztandar Klubu.


  wiecej
  Członkowie Klubu Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik - Stare Bystre w Chicago spotkali się przy ognisku.

  W ostatnią sobote września członkowie Klubu Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik - Stare Bystre spotkali sie przy ognisku. Coroczna impreza na pożegnanie lata zgromadziła kilkadziesiąt osób. Nic tak nie smakuje w jesienny wieczór jak pieczone ziemniaki i kiełbasa. Długie rozmowy, muzyka i śpiew przeciągnęły sie do późnych godzin nocnych.

  wiecej

  galeria

  Zdjęcia przesłał P.Tadeusz Tylka  Piknik Klubu Parafii Św.Andrzeja Boboli w Chicago

  Zaczęło się w 2002 roku, kiedy to Klub Parafii Rogoźnik - Stare Bystre w USA zorganizował uroczystość odpustową ku czci św. Andrzeja Boboli, patrona parafii i Klubu.
  5 cerwca 2011 roku spotkaliśmy się po raz dziesiąty - taki mały jubileusz.


  wiecej


  galeria


  Zobacz film  wielki śnieg w ChicagaoChicago: Opłatek Klubu Św. Andrzeja Boboli, styczeń 2011. ( Dodane przez admin dnia 10.02.2011 godz. 13:10 )
  Tradycyjnie w styczniu parafianie i sympatycy Klubu Św. Andrzeja Boboli spotkali się na corocznym opłatku. Spotkanie rozpoczęło się mszą w Kościele Św. Alberta w Burbank. Po mszy wszyscy udali się do sali parafialnej gdzie przywitała nas muzyka góralska Jaśka Sucheckiego.

  wiecej

  galeria


  Chicago: ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE ( Dodane przez admin dnia 15.01.2011 godz. 07:17 )


  zyczenia

  JUŻ DZISIAJ ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PARAFIAN I PRZYJACIÓŁ NA NASZ TRADYCYJNY OPŁATEK


  22 STYCZNIA 2011r. tj. SOBOTA KOŚCIÓŁ ŚW. ALBERTA 5535 W. STATE RD. BURBANK. MSZA O 6:30 WIECZOREM,

  PO MSZY OPŁATEK W SALI PARAFIALNEJ. GRA ZESPÓŁ K.B. ELEMENTS

  PROSIMY O POTWIERDZENIE REZERWACJI: 708/772-7111, 708/351-0735, 708/420-3004
  andrzejki Chicago: Zabawa andrzejkowa Klubu Św. Andrzeja Boboli, 27 listopada 2010 ( Dodane przez admin dnia 29.11.2010 godz. 17:42 )

  W ostatnia sobotę listopada członkowie i sympatycy Klubu Św. Andrzeja Boboli bawili się na zabawie andrzejkowej.
  Do sali przy kościele Św. Alberta w Burbank przybyło ponad sto osob. Zabawę prowadził Kamil i Ewelina z zespołu KB Elements.
  Dzięki Wojtkowi Chramcowi podczas zabawy wyświetlane były zdjęcia z poprzednich imprez Klubu oraz zdjęcia z Polski przesłane
  nam przez Pana Kazimierza Zubka.

  wiecej


  galeria
  Klub Św. Andrzeja Boboli w Chicago
  Rogoźnik - Stare Bystre
  zaprasza na
  zabawę andrzejkową
  w sobotę 27 listopada 2010 r. godz 7:30 wieczorem do sali przy Kościele Św. Alberta 5535 W. State Rd. Burbank. Gra zespół K.B. Elements.
  Dochód z zabawy będzie przeznaczony na zakup sztandaru dla Klubu.
  Rezerwacje biletów: 708/772-7111, 708/351-0735, 708/420-3004

  foto Chicago: Ognisko Klubu Św. Andrzeja Boboli, Jesień 2010 ( Dodane przez admin dnia 30.09.2010 godz. 21:31 )


  Jak zwykle, na przełomie września i października członkowie Klubu Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik - Stare Bystre spotkali się przy ognisku. Gościliśmy u Sióstr Benedyktynek w Oak Forest na południowych przedmieściach Chicago.
  W tym roku było nas trochę mniej niż w zeszłym. Prawdopodobnie zapowiadana przez synoptyków możliwość lekkich opadów zatrzymała niektórych w domu. Niech żałują, gdyż atmosfera była równie wspaniała jak ostatnio. Niezastąpiony Piotrek Śledz - człowiek orkiestra, wraz z Marcinem Wycislakiem i Ewą Ciszek bawili nas do późnych godzin wieczornych. Zaś kiełbasa z ogniska i pieczone ziemniaki przeniosły nas w rodzinne strony gdzieś na "Groń czy na Skałke.
  Cieszymy się, ze dołączają do nas nowe twarze, szczególnie gdy są to młodzież i dzieci. Wraz z nimi przychodzi zapał i nowe pomysły,co daje nadzieję na przyszłość.
  Ognisko to już wspomnienia ale utrwalone na zdjęciach będą powracać za każdym razem, kiedy odwiedzimy stronę internetową Rogoźnika. My zaś zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół Klubu na kolejne spotkanie, zabawę andrzejkową. Termin i miejsce będzie ogłoszony w najbliższym czasie.

  Tadeusz Tylka


  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy. Fotografie wykonał P. Tadeusz Tylka.

  galeria  piknik Chicago: Piknik Klubu Parafii Świętego Andrzeja Boboli ( Dodane przez admin dnia 15.06.2010 godz. 16:16 )

  Dnia 13 czerwca odbył się coroczny piknik Klubu Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik/Stare Bystre w Chicago. Piknik odbył się u Polskich Sióstr Benedyktynek a rozpoczęła go msza święta pod przewodnictwem księdza Mariusza z kościoła Świętego Alberta w Burbank.
  Nie możemy narzekać na brak deszczu w tym roku, dlatego wszyscy włączeni w organizacje pikniku byli trochę przejęci czy pogoda nam dopisze. Jednak chociaż pod chmurą (i nie licząc kilkuminutowego kapuśniaczka) to pogoda dopisała i po wspólnej modlitwie wszyscy mogli miło spędzić niedzielne popołudnie na rozmowie z byłymi sąsiadami czy przyjaciółmi. Można było dobrze zjeść, a było w czym wybierać: pyszna kiszka, kiełbasa, kura, golonka to tylko niektóre ze smakołyków. Najlepszym powodzeniem cieszył się pyszny placek po węgiersku. Na deser były ciasta “domowej roboty” i kawa. Nie zabrakło też piwa. Można było też potańczyć a mieliśmy aż dwie muzyki: goralska orkiestra i DJ z bardziej nowoczesnymi rytmami.
  Najmłodsi uczestnicy pikniku mieli dużo frajdy bawiąc się w dmuchanym zamku i jedząc pyszne lody. Ci troszkę starsi mogli nawet pograć w piłkę nożna.
  Impreza była bardzo udana i każdy dobrze się bawił. Bardzo dziękujemy wszystkim za liczne przybycie oraz wszystkim sponsorom za pyszne jedzenie, picie, dobrą muzykę i świetną obsługę
  Sponsorzy pikniku:
 • Celinas Deli - Celina i Władysław Mrożek
 • Ej Deli - Brinisława i Edward Łukanus
 • Stanisław Strama i Stanisław Łukanus
 • Zofia i Tadeusz Zubek
 • Genowefa i Władysław Tylka
 • Pasieka Bakery - Maria I Władysław Bobek
 • Władysława i Roman Tylka
 • Jadwiga Tylka
 • Ela i Krzysztof, Tadeusz Tylka - Matuski
 • Krystyna Bartoszek
 • Zofia Tylka i Genowefa Bukowska
 • Anna Bukowska
 • Sfg Speciality Food
 • Muzyka Góralska w składzie: Jan Suchecki, Franciszek Ligas,
  Jan Boboń, Piotr Sledz, Styrczula, Władysław Tylka Oraz Dj Kb Elements- Kamil Bartoszcze.

  GALERIA


  Chicago: Zaproszenie na odpust parafialny ( Dodane przez admin dnia 07.06.2010 godz. 15:24 )

  Klub Parafii Św. Andrzeja Boboli
  Rogoźnik-Stare Bystre w Chicago

  zaprasza na Odpust Parafialny w niedziele
  13 czerwca 2010
  do Missionary Sisters Of St. Benedict
  5900 W 147th St Oak Forest, IL 60452
  Msza św. w o godz 11:30 rano a pózniej piknik.
  Można będzie zjeść ciepły posiłek, spotkać sie z parafianami,
  ugasić pragnienie dobrym piwem jak rownież potańczyc przy muzyce
  góralskiej Franka Ligasa i Jaśka Sucheckiego.
  Tych którzy lubią nowoczesne rytmy
  bawił będzie Kamil Kartoszcze z KB Elements

  Serdecznie zaprasza Zarząd Klubu
  zebranie Chicago: Zebranie Klubu Św. Andrzeja Boboli ( Dodane przez admin dnia 27.04.2010 godz. 09:47 )

  25 kwietnia odbyło się coroczne zebranie Klubu Rogoźnik - Stare Bystre. W tym roku było ono również zebraniem wyborczym, ponieważ dwuletnia kadencja zarządu skończyła się w kwietniu 2010. Po krótkiej modlitwie i przywitaniu, prezes Kazimierz Panek przedstawił sprawozdanie z działalności Klubu za ostatni rok:
  -piknik 2009,
  - ognisko klubowe,
  - opłatek 2010,
  - akcja charytatywna „ALL 4 KATHY” i zwiazane z nia działania.
  Sprawozdania złożyli również Andrzej Molek z Komisji Rewizyjnej i skarbnik Tadeusz Tylka.
  W dyskusji nad bieżącymi sprawami podjęto uchwałę o ufundowaniu sztandaru klubowego, kontynuowanie prac nad historią Klubu, zmian w konstytucji Klubu oraz najbliższym spotkaniu odpustowym z okazji święta naszego patrona św. Andrzeja Boboli połączonego z piknikiem. Uroczystość odpustowa odbędzie się 13 czerwca 2010 w tym samym miejscu co w poprzednich latach u sióstr Benedyktynek w Oak Forest. Rodzina Kietów przesalała podziękowanie dla Klubu za pomoc w akcji „ALL 4 KATHY”.
  Na koniec odbyły się wybory nowego zarządu na następne dwa lata. Nowym prezesem został dotychczasowy wiceprezes Roman Tylka, wiceprezesem Andrzej Kwak, sekretarzem Kazimierz Panek, skarbnikiem Tadeusz Tylka a członkiem zarządu Bogumiła Kozak. W skład komisji rewizyjnej weszli Andrzej Molek, Jan Tylka i Andrzej Komperda.


  GALERIA


  klub


  oplatek Chicago: Opłatek w Kościele Św. Alberta w Burbank ( Dodane przez admin dnia 07.02.2010 godz. 16:08 )

  16 stycznia członkowie i sympatycy Klubu Św. Andrzeja Boboli spotkali się na corocznym opłatku w Kościele Św. Alberta w Burbank. Spotkanie rozpoczęło się mszą po której wszyscy udali się do sali parafialnej. Gości przywitała muzyka góralska Franka Ligasa i Jaśka Sucheckiego. Były życzenia noworoczne prezesa, łamanie się opłatkiem, oraz wspaniała kolacja przygotowana przez delikatesy Celinas Deli, po której we wspaniałych nastrojach bawiono się do późnych godzin nocnych. Dobrą atmosferę zapewnili Kamil i Ewelina z KB Elements oraz kapela góralska.

  wiecej

  galeria

  zyczenia Chicago: Życzenia świąteczne oraz zaproszenie na opłatek ( Dodane przez admin dnia 21.12.2009 godz. 22:44 )

  zyczenia

  zaproszenie
  ogniskoChicago: Ognisko Klubu Św. Andrzeja Boboli /2009/ ( Dodane przez admin dnia 22.11.2009 godz. 17:44 )

  Jesienne ognisko na stałe weszło już do kalendarza klubowego. W chłodny październikowy wieczór spotkaliśmy się na ostatniej imprezie 2009 roku. Pomimo chłodu frekwencja była duża. Na początku, zanim ognisko rozgorzało niektórym było zimno, ale muzyka góralska i ciepła herbata z rumem szybko pozwoliły zapomnieć o chłodzie. Kiełbasa z ogniska i pieczone ziemniaki odświeżyły nam wspomnienia z Polski. Dobra atmosfera sprawiła, że bawiliśmy się do późnych godzin nocnych.

  galeria
  Chicago: Jesienią 2009 roku Klub Św. Andrzeja Boboli w Chicago zakupił dla parafii w Rogoźniku kosiarkę i maszynę do odśnieżania.
  ( Dodane przez admin dnia 14.10.2009 godz. 18:10 )

  galeria
  piknik Chicago: Piknik Klubu Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik-Stare Bystre w Chicago ( Dodane przez admin dnia 15.08.2009 godz. 23:45 )

  W pierwszą niedzielę Sierpnia odbył się kolejny piknik Klubu Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik-Stare Bystre w Chicago. Sobotnia aura nie napawała nas optymizmem. Jednak Niedzielny poranek przywitał wszystkich piękna słoneczną pogodą. Piknik jak zawsze rozpoczął się Mszą Święta, w kaplicy u sióstr Benedyktynek pod duchowym przewodnictwem ks. Józefa. Msza Święta była ofiarowana w intencji żywych i zmarłych członków Klubu.

  wiecej

  Ks.Andrzej Bukalski Proboszcz Parafii Rogoźnik odwiedza rodaków w Chicago.

  galeria

 • Dodane przez admin dnia grudzień 22 2009 00:34:37 0 Komentarzy - 14511 Czytań - Drukuj
  ...Komentarze...
  Brak komentarzy.
  ...Dodaj komentarz...
  Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
  ...Oceny...
  Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

  Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

  Brak ocen.
  ...Logowanie...
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
  Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  ...Radio Alex...
  Kliknij i słuchaj
  ...Centrum mięsne P.P.H.U "Biela" Stanisław Biela...
  ..."SPLIT-2" s.c A.Kwak , P.Oskwarek Rogoźnik...
  Split
  ...Producent odzieży skórzanej i kożuchów -BUKOWSCY...
  Split
  ...Bryjax...
  Bryjax
  ...Ostatnio online...
  admin 1 day
  mitch64 weeks
  kazimierz ku...148 weeks
  Melvinea202 weeks
  NathanSop216 weeks
  kazimierz panek221 weeks
  mlnaedos223 weeks
  AKwzor47238 weeks
  Tadek Tylka284 weeks
  ef302 weeks
  ...Online...
  Gości Online: 3
  Brak Użytkowników Online

  Zarejestrowanch Uzytkowników: 229
  Nieaktywowany Użytkownik: 878
  Najnowszy Użytkownik: aapedhak
  ...Gmina Nowy Targ...
  ...turystyka gminy Nowy Targ...
  Jawor
  ...ZIP Małopolski Fundusz Zdrowia...
  Biela
  ...e-mpzp...
  Tu podaj tekst alternatywny
  ...OBYWATEL.GOV.PL...
  Biela
  ...Dokumenty zastrzeżone...
  Biela
  ...Mapa turystyczna...
  Biela
  ...Sprawdź jakość powietrza...
  Biela
  ...Ścieżka rowerowa ...
  Biela


  Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie