Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Historia wsi Rogoźnik
Władze Sołectwa - kontakt
Ogłoszenia Sołtysa
Galeria Zdjęć
Galeria filmów
Atrakcje Rogoźnika
Okolice Rogoźnika
Legenda o Rogoźniku
PKP Rogoźnik Podhalański
Dokumenty
Biblioteka
Szkoła Podstawowa w Rogoźniku
Parafia Rogoźnik
OSP Rogoźnik
"Skałka Rogoźnicka"
Księga gości
Strony warte odwiedzenia
Fotograficzne archiwum miejscowości Rogoźnik
...Kontakt...
kantakt
...Klub Św.Andrzeja Boboli w Chicago...

Aktualności
...Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik...

 • Informacje
 • Zarząd
 • DOŁĄCZ DO NAS !
  Dane KRS STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI ROGOŹNIK
 • 1./ Zrealizowany projekt pn. " Zorganizowanie warsztatów, szkoleń i opracowanie materiałów dla produktów spożywczych w wersji light.
  ...Urzad Gminy Nowy Targ...
  ...Szkoła Podstawowa im. ks.Prof.Józefa Tischnera w Rogoźniku...
  ...GOPS ...
  ...BUDOWA KAPLICY MODLITEWNEJ ...
  Biela
  Zdjęcia z budowy kaplicy
  ...Pomnik Niepodległości...
  ...Cmentarz w Rogoźniku...

  Administrator
  Opłaty cmentarne
  ...To już zrobiliśmy .......

  To już zrobiliśmy ....
  ...Wywóz śmieci 2020 r....
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z Rogoźnika w 2020 r.

  Jak segregować śmieci w 2020 roku.
  ...stat4u...
  stat4u
  ...V Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki za nami....
  " V Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki " już za nami !. / galeria zdjęć i wideorelacja /  11 sierpnia w Stadninie Koni *DWORNA* w Rogoźniku odbyły się XIII Gminne Zawody Jeździeckie noszące imię ks. profesora Józefa Tischnera. Zawody te odbyły się w ramach „ V ROGOŹNICKICH DNI SPORTU I ROZRYWKI „.
  W tym roku zawody rozpoczęły się konkursem w skokach przez przeszkody – wysokość 50 cm. o puchar Stadniny Koni „Dworna”.
  Następnie przeprowadzono jeszcze trzy konkursy w skokach przez przeszkody o puchar Sołtysa Rogoźnika, o puchar rodziny Tischnerów oraz o puchar Wójta Gminy Nowy Targ. Po zakończeniu każdego konkursu zwycięzcy otrzymali puchary , nagrody oraz pamiątkowe flots-y.
  Tradycyjnie odbyła się także loteria fantowa. Główna nagroda w postaci konia powędrowała do Pani z Sułkowic.
  O Godz. 18.00 wystąpił zespół góralski „ ŚLEBODNI ” z Gronia – Leśnicy który zaprezentował komedię pt. ” Jędrzej Wierch i paragrafy „ .

  WYNIKI GMINNYCH ZAWODÓW JEŹDZIECKICH IM.KS.PROF.J.TISCHNERA

  KONKURS nr 1 - 50 cm z trafieniem w normę czasu o Puchar Prezesa SK "Dworna" Rogoźnik.

  I miejsce Oliwia Dobrosielska na koniu Hrobry ze SK *DWORNA* w Rogoźniku
  II miejsce Nina Gulasiova na koniu ARAMIS ze Stajni JO MSK KEZMAROK RANC CAJKA
  III miejsce Weronika Jagoda na koniu WHAT A CASH K Z z KJ Mszana Dolna


  Konkurs w skokach przez przeszkody nr 2 - 70 cm - z trafieniem w normę czasu
  o Puchar Sołtysa Wsi Rogoźnik

  I miejsce Kamila Stopka na koniu ETER z JK Makowska Góra
  II miejsce na koniu STRZELEC z KS *KONSUL* - KOŚCIELISKO
  III miejsce Izabela KAŁAFUT na koniu PARYŻANKA z SK *DWORNA* w Rogoźniku

  Konkurs w skokach przez przeszkody nr 3 - 70 cm - z trafieniem w normę czasu
  o Puchar Rodziny Tischnerów.


  I miejsce Katarzyna KWAK na koniu LANGUSTA z SK *DWORNA* w Rogoźniku
  II miejsce Idalia KULIGA na koniu EXPERTUS z KS *KONSUL* - KOŚCIELISKO
  III miejsce Idalia KULIGA na koniu FOR EVER YOUNG z KS *KONSUL* - KOŚCIELISKO

  Konkurs w skokach przez przeszkody nr 4 - 95 cm o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ

  I miejsce Weronika BUŁA na koniu HAPERNA z SK Łopuszna
  II miejsce Idalia KULIGA na koniu EXPERTUS z KS *KONSUL* - KOŚCIELISKO
  III miejsce Paulina ŚLIWA na koniu LOLEK z KS *KONSUL* - KOŚCIELISKO

  Do udziału w zawodach zgłosili się zawodnicy z 11 klubów jeździeckich tj.: KS Bór Toporzysko, KS *DWORNA* Rogoźnik, Stajnia KONSUL Kościelisko, SK Łopuszna, Końskie Uroczysko , Stajnia Neptuno , KJ Mszana Dolna , BPK , Jazda Konna Makowska Góra , Stajnia *Pod Topolą * , JO MŚK Keźmarok Ranč Čajka .


  CA2R7570.jpg


  Niedziela 18 sierpnia przywitała wszystkich przepiękną pogodą i słońcem.
  Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:30 uroczystą Mszą Świętą dożynkową w kościele parafialnym w Rogoźniku, której przewodniczył proboszcz parafii Rogoźnik ks. Andrzej Bukalski.
  Na Jego ręce przedstawiciele Rogoźnika , Starego Bystrego złożyli wieńce dożynkowe , dary z tegorocznych plonów oraz przekazali bocheny chleba upieczonego z mąki z ostatnich zbiorów : miód , oscypek , owoce i wiązanki kwiatów. W ten sposób dziękowano Bogu za plony i proszono o jeszcze lepsze w przyszłym roku.
  W tym roku starostami dożynek byli Bożena Kieta oraz Andrzej Ligas z Rogoźnika oraz Iwona Skupień i Marek Biela ze Starego Bystrego.
  Po Mszy Świętej wieńce dożynkowe zostały uroczyście przewiezione dorożkami na teren stadionu sportowego , gdzie odbył się dalszy ciąg uroczystości dożynkowych połączonych z rodzinnym festynem sportowo - rekreacyjnym.
  Na początku głos zabrał sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek.
  W swoim przemówieniu sołtys podziękował proboszczowi Andrzejowi Bukalskiemu za odprawienie Mszy Świętej dożynkowej , wspólną modlitwę i słowo boże które skierował podczas tej mszy. Podziękował Kapeli góralskiej „Jawor „ oraz Związkowi Podhalan oddział Stare Bystre za uroczystą oprawę mszy św. , za śpiew i muzykę góralską. Pocztom sztandarowym , fiakrom , harcerzom , zuchom podziękował za obecność.
  W dalszej części swojego przemówienia sołtys powiedział :

  ..."Dziękuje za te dwa piękne , misternie wykonane, okazałe dożynkowe wieńce.
  Jak Państwo widzicie tegoroczny rogoźnicki wieniec nawiązuje do 40 rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu. Przy tym wspaniałym góralskim ołtarzu na nowotarskim lotnisku 8 czerwca 1979 roku zgromadziło się blisko milion osób - górali z Podhala, Spisza, Orawy, Pienin, pielgrzymów z innych zakątków Małopolski.
  Tym symbolicznym dożynkowym wieńcem dziękujemy również i my dzisiaj Bogu za to wielkie wydarzenie.!
  Bardzo serdecznie dziękuję również Sołtysowi Starego Bystrego Sławkowi Czerwińskiemu oraz mieszkańcom Starego Bystrego za wykonanie wieńca dożynkowego i za to żeście tu z nami dzisiaj razem som !
  Patrząc z radością na dzisiejszy dożynkowy korowód, dziękuję też wszystkim za kultywowanie tej pięknej góralskiej tradycji. Co roku powtarzam , że jestem dumny , że w naszej miejscowości , że w naszej parafii ta piękna dożynkowa tradycja trwa i jest cały czas tak pięknie pielęgnowana . Niech ta tradycja dożynkowa trwa jak najdłużej !. "


  W dalszej części swojego wystąpienia sołtys Zubek powitał przybyłych gości a mianowicie : wójta gminy Nowy Targ Pana Jana Smarducha , przewodniczącego Rady Gminy Czarny Dunajec Pana Tadeusza Czepiela , Ks. Andrzeja Bukalskiego - proboszcza Parafii Rogoźnik , Sołtysa Starego Bystrego Pana Sławomira Czerwińskiego , Panią Monike Pacyge – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogoźniku , Panią Aniele Staszel – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Starem Bystrem , Pana Adama Kustwana – kierownika biura Lokalnej Grupy Działania Spisz - Podhale oraz mieszkańców Starego Bystrego oraz wszystkich pozostałych przybyłych gości.
  Na zakończenie swojego przemówienia sołtys przywitał wszystkich Rogoźnicanów. Podziękował im za wykonanie przepięknego wieńca dożynkowego.
  Tegoroczny wieniec dożynkowy wykonali mieszkańcy Rogoźnika od nr. 121 – 143 oraz mieszkańcy Osiedla Za Torem. Pomysłodawczynią rogoźnickiego wieńca dożynkowego i osobom koordynującą była Danusia Hajnos.
  Podziękował wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili sie w zorganizowaniu tegorocznych Dożynek i V Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki.
  Tradycyjnie już co roku w trakcie uroczystości dożynkowych sołtys Kazimierz Zubek przekazuje statuetki z podziękowaniami za wielkie zaangażowanie , życzliwość i pracę na rzecz społeczności Rogoźnika. W tym roku takie podziękowanie otrzymała Pani Danuta Hajnos i Pan Stanisław Staszel.
  Dziękując Pani Danucie Hajnos sołtys Zubek powiedział :

  ..." To Dzięki Danusi od kilku dobrych już lat powstają rogoźnickie wieńce dożynkowe. To Ona jest pomysłodawcą kształtu i symboliki wieńca. Powstałe wieńce dożynkowe są zawsze przepiękne, pełne symboliki i nawiązują do bieżących wydarzeń religijnych.
  Danusiu dziękuję Ci za to wszystko co do tej pory dobrego zrobiłaś dla społeczności Rogoźnika."


  Dziękując Panu Stanisławowi Staszlowi sołtys Zubek powiedział :

  " Pomimo , że jesteś mieszkańcem Starego Bystrego dziękuję Ci za wielkie zaangażowanie , życzliwość i prace na rzecz społeczności Rogoźnika.
  Staszek od kilku dobrych lat współprowadzi naszą rogoźnicką imprezę , użycza swojego sprzętu nagłaśniającego a wieczorem jako profesjonalny DJ bawi wszystkich do późnych godzin nocnych.
  Nigdy jeszcze nie odmówił mi pomocy przy organizacji jakichkolwiek uroczystości. W ostatnim okresie była to uroczystość Bożego Ciała , Gminne Zawody OSP oraz XIII Gminne Zawody Jeździeckie które odbyły się w zeszłą niedzielę.
  Najważniejsze.! Staszek zawsze robi to zawsze nieodpłatnie , poświęcając swój sprzęt i cenny czas.
  Dzisiaj Staszku chciałem Ci za to publicznie podziękować i przekazać Ci tą symboliczną statuetkę z podziękowaniami, "


  Po oficjalnej części programu wszyscy goście udali się na poczęstunek.

  Na scenie plenerowej podczas całego dnia zaprezentowali się: zespół „ AHAJU FUSION BOLIWIA „ z Boliwi , zespoły regionalne „GÓRALSKA BRAĆ „ z Łopusznej oraz „ TURNIE ” ze Starego Bystrego.
  O godz.18.00 - odbył się występ gwiazdy wieczoru - zespół „MILANO”.
  który bez problemu rozruszał w rytmie disco polo dożynkowych gości.
  Wokół były rozstawione stoiska z smakołykami. Był grill , tradycyjne góralskie jedzenie , a do tego napoje chmielowe i dobrze zaopatrzony bufet.
  Mieszkańcy i ich goście ucztowali przy biesiadnych stołach, podziwiając kolejne występy.
  Na zakończenie była zabawa z udziałem zespołu „Góral Power” i „DJ Stachu”.

  Przygotowano również wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Przez cały czas trwania imprezy trwała loteria fantowa „Wspieraj Rogoźnik „ z której dochód zostanie przeznaczony na cele społeczne miejscowości Rogoźnik , zaś nagrodami głównymi była koza oraz tucznik ( czyli świnia) . Tego roku koza powędrowała do mieszkańca Rogoźnika a świnia do mieszkanki Ludźmierza.

  Na Rogoźnickich Dniach Sportu i Rozrywki gościła również nowotarska Policja oraz Rogoźnicka Ochotnicza Straż Pożarna. W ramach spotkania dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem policyjnym czy strażackim, wsiąść do radiowozu czy samochodu strażackiego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieci choć na chwilę mogli się poczuć policjantami czy strażakami.
  Policjanci i strażacy opowiadali dzieciom o swojej pracy. Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem.
  Zwieńczeniem imprezy był imponujący pokaz fajerwerków oraz kilkugodzinna potańcówka. Tym razem bawiliśmy się z zespołem GÓRAL POVER oraz DJ STACHU , którzy zachwycili pląsających na parkiecie ludzi.

  Organizatorami V Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki byłi : Sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek , Rada Sołecka miejscowości Rogoźnik , Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik oraz Stadnina Koni "Dworna".

  Patronat honorowy:

  Witold KOZŁOWSKI - Marszałek Województwa Małopolskiego,
  Krzysztof FABER - Starosta nowotarski,
  Jan SMARDUCH - Wójt Gminy Nowy Targ

  Patronat medialny:

  Podhalański Serwis informacyjny PODHALE24, Małopolski Portal Internetowy MAŁOPOLSKA ONLINE, TV Podhale, Góral Info, Radio ALEX, sportowepodhale.pl oraz Marzena Worwa - Photografy.

  Sponsorzy :

  Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
  Gmina Nowy Targ
  Powiat nowotarski
  Sołtys i Rada Solecka Wsi Rogoźnik
  Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik
  Stadnina Koni „Dworna „ Rogoźnik
  Sołtys i Rada Sołecka Wsi Stare Bystre
  Ks. Andrzej Kwak – Proboszcz Parafii Maruszyna
  Producent odzieży skórzanej i kożuchów Zofia i Stanisław Bukowscy –Rogoźnik
  Firma Produkcyjno-Handlowa "ANTARES" - Rogoźnik
  Firma BMD TRANS Dominik Barnaś
  Firma "BIELA" Anna i Stanisław Biela – Stare Bystre
  Nowoczesne systemy grzewcze „SPLIT ” Halina i Adam Kwak – Rogoźnik
  Firma Instalacyjna „ KNAP ”-Rogoźnik
  Grażyna i Stanisław Bryjak - Betoniarnia „BRYJAX” Rogoźnik
  Jan Ścisłowicz -Terenowa Stadnina Koni i Transport międzynarodowy– Ludźmierz
  Zofia i Władysław Słodyczka - Restauracja - Pizzeria "KŁABUK " - Rogoźnik
  Usługi Ogólnobudowlane „KIETA” – Stare Bystre
  Stacja Paliw Płynnych Piotr Tylka - Rogoźnik
  Zakład Garbarsko – Kuśnierski Teresa i Tadeusz ZARYCKI - Stare Bystre
  Pan Marian Tischner z rodziną
  Danuta i Adam Hajnos - Rogoźnik
  OSP Rogoźnik
  Szkoła Podstawowa w Rogoźniku
  Koło Gospodyń Wiejskich Rogoźnik
  ZHP Rogoźnik
  Stanisław Barnaś - Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego
  Krystyna i Jan Ciągwa – Piekarnia Stare Bystre
  „POSTECH” Aneta i Andrzej Poseł – Michałówka
  Serwis pilarek i kosiarek Paweł Bobek – Rogoźnik
  Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie
  Ilona Majewska – Nowy Targ
  Firma Remontowo –Budowlana Zofia i Krzysztof Sroka – Koniówka
  Klaudia i Jan Plichta – Lanckorona.
  Barbara i Grzegorz Pierwoła N. Targ
  Aleksandra i Janusz Dudek – Zakopane
  Renata i Stanisław Łaś – Blacharstwo i lakiernictwo Ludźmierz
  „MAKARON BUKOWIAŃSKI ” Marek Sproch - Rogoźnik
  Sklep Jeździecki „WHITE HORSE” – Nowy TARG
  SKLEP GALOP Ustrzyki Dolne
  Krystyna i Stanisław Staszel – Stare Bystre
  Firma Remontowo – Budowlana . Transport , Roboty Ziemne Stanisław Halcarz – Rogoźnik.
  Magdalena Wesołowska
  Zofia i Edward Głąb – Stare Bystre.
  Maria Tylka „Zubeckowa” ze Starego Bystrego .
  Auto Centrum FUDALA Czarny Dunajec
  Klub Sportowy KONSUL Kościelisko.
  Związek Podhalań oddział Stare Bystre
  Tatrzański Ogród – Zakopane
  Baraniak , Broźny – Pasze i suplementy dla koni
  Beata i Jan Jachymiak - Ludźmierz

  Impreza współfinansowana ze środków otrzymanych z Powiatu Nowotarskiego i Urzędu Gminy Nowy Targ.

  Sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek , Rada Sołecka miejscowości Rogoźnik , Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik oraz Jan Bobek - właściciel Stadniny Koni "Dworna" bardzo serdecznie dziękują wszystkim sponsorom.

  Kazimierz Zubek
  Sołtys Rogoźnika


  Dodane przez admin dnia sierpień 21 2019 07:43:35 0 Komentarzy - 283 Czytań - Drukuj
  ...Komentarze...
  Brak komentarzy.
  ...Dodaj komentarz...
  Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
  ...Oceny...
  Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

  Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

  Brak ocen.
  ...Logowanie...
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
  Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  ...Radio Alex...
  Kliknij i słuchaj
  ...Centrum mięsne P.P.H.U "Biela" Stanisław Biela...
  ..."SPLIT-2" s.c A.Kwak , P.Oskwarek Rogoźnik...
  Split
  ...Producent odzieży skórzanej i kożuchów -BUKOWSCY...
  Split
  ...Bryjax...
  Bryjax
  ...Ostatnio online...
  admin 5 days
  mitch70 weeks
  kazimierz ku...155 weeks
  Melvinea208 weeks
  NathanSop222 weeks
  kazimierz panek227 weeks
  mlnaedos230 weeks
  AKwzor47245 weeks
  Tadek Tylka291 weeks
  ef308 weeks
  ...Online...
  Gości Online: 2
  Brak Użytkowników Online

  Zarejestrowanch Uzytkowników: 229
  Nieaktywowany Użytkownik: 878
  Najnowszy Użytkownik: aapedhak
  ...Gmina Nowy Targ...
  ...turystyka gminy Nowy Targ...
  Jawor
  ...ZIP Małopolski Fundusz Zdrowia...
  Biela
  ...e-mpzp...
  Tu podaj tekst alternatywny
  ...OBYWATEL.GOV.PL...
  Biela
  ...Dokumenty zastrzeżone...
  Biela
  ...Mapa turystyczna...
  Biela
  ...Sprawdź jakość powietrza...
  Biela
  ...Ścieżka rowerowa ...
  Biela


  Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie