Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Historia wsi Rogoźnik
Władze Sołectwa - kontakt
Ogłoszenia Sołtysa
Galeria Zdjęć
Galeria filmów
Atrakcje Rogoźnika
Okolice Rogoźnika
Legenda o Rogoźniku
PKP Rogoźnik Podhalański
Dokumenty
Biblioteka
Szkoła Podstawowa w Rogoźniku
Parafia Rogoźnik
OSP Rogoźnik
"Skałka Rogoźnicka"
Księga gości
Strony warte odwiedzenia
Fotograficzne archiwum miejscowości Rogoźnik
...Kontakt...
kantakt
...Klub Św.Andrzeja Boboli w Chicago...

Aktualności
...Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik...

 • Informacje
 • Zarząd
 • DOŁĄCZ DO NAS !
  Dane KRS STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI ROGOŹNIK
 • 1./ Zrealizowany projekt pn. " Zorganizowanie warsztatów, szkoleń i opracowanie materiałów dla produktów spożywczych w wersji light.
  ...Urzad Gminy Nowy Targ...
  ...Szkoła Podstawowa im. ks.Prof.Józefa Tischnera w Rogoźniku...
  ...GOPS ...
  ...BUDOWA KAPLICY MODLITEWNEJ ...
  Biela
  Zdjęcia z budowy kaplicy
  ...Pomnik Niepodległości...
  ...Cmentarz w Rogoźniku...

  Administrator
  Opłaty cmentarne
  ...To już zrobiliśmy .......

  To już zrobiliśmy ....
  ...Wywóz śmieci 2020 r....
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z Rogoźnika w 2020 r.

  Jak segregować śmieci w 2020 roku.
  ...stat4u...
  stat4u
  ...Uroczyste wręczenie tytułu " Zasłużony dla gminy Nowy Targ "dla Klubu Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w USA....
  Uroczyste wręczenie aktu nadania i tytułu " Zasłużony dla gminy Nowy Targ "dla Klubu Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w USA.
  W czwartek 05 listopada 2015 r. w Urzędzie Gminy Nowy Targ odbyła się miła uroczystość na której to wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch wręczył na ręce pana Romana Tylki Prezesa Klubu i jego małżonki akt nadania i tutuł "ZASŁUŻONY DLA GMINY NOWY TARG". Wraz z gratulacjami laureaci otrzymali również medal wykonany z brązu.
  Klub Parafii św. Andrzeja Boboli Rogoźnik/Stare Bystre w USA otrzymał tytuł "ZASŁUŻONY DLA GMINY NOWY TARG" podczas ostatniej sesji Rady Gminy Nowy Targ która miała miejsce 13 października br.
  Wniosek o nadanie takiego tytułu wnioskował sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek wraz z Radą Sołecką.
  W uroczystości tej wziął udział również sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek który złożył laureatom tytułu serdeczne gratulacje.
  Moment uhonorowania był szczególny. Prezes Tylka ze wzruszeniem podziękował za wyróżnienie wnioskującym, wójtowi , Radzie Gminy za przyznanie tytułu oraz wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły.

  Z okazji zbliżającego się jubileuszu 50 lat istnienia Klubu Parafii św. Andrzeja Boboli Rogoźnik/Stare Bystre w USA sołtys Rogoźnika przekazał prezesowi list gratulacyjny z życzeniami dla wszystkich członków Klubu. Podziękował również za utrzymywanie łączności z rodzinnym Podhalem oraz za wszelką pomoc udzieloną mieszkańcom Rogoźnika.
  Moment uhonorowania był szczególny. Prezes Tylka ze wzruszeniem podziękował za wyróżnienie wnioskującym, wójtowi , Radzie Gminy za przyznanie tytułu oraz wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły.

  Tytuł ten jest wyrazem wyróżnienia i uznania. Nadawany jest za wybitne zasługi dla rozwoju gminy i tworzenia wspólnego dobra mieszkańcom Gminy i osobom nie będącym mieszkańcami Gminy, organizacjom, stowarzyszeniom i instytucjom, które przyczyniły się do zaspokojenia zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej, szczególnie zasłużyły się gminie, przyczyniając się do rozwoju, pomnożenia dobrobytu lub popularyzowania osiągnięć.

  Klub św. Andrzeja Boboli w Chicago powstał 28 lutego 1966 roku z inicjatywy Józefa Kwaka „Sobusia”. Klub został zarejestrowany w Stanie Illinois jako korporacja ze statusem organizacji charytatywnej. Na liście członków znalazło sie wówczas 35 osób.
  Tęsknota za ojczystym krajem, góralską ślebodą , tańcem, śpiewem i muzyką stworzyły potrzebę zrobienia czegoś, co mogło uzupełnić tę pustkę. Postanowili stworzyć atmosferę podobną do tej na Podhalu, zintegrować środowisko rogoźniczan w Chicago a jednocześnie przerzucić pomost pomiędzy Chicago i Rogoźnikiem.
  W 1967 roku prezesem wybrany został Władysław Tylka „Filarów”. Za jego kadencji która trwała aż do 1989 roku Klub wspierał finansowo budowę kościoła w Rogoźniku , organizując przedstawienia teatralne i zabawy. Pod koniec lat sześćdziesiątych nagrano kilka płyt między innymi „Powstanie Chochołowskie”, „Redyk Owiec” a dochód ze sprzedaży został przekazany również dla parafii w Rogożniku.
  Od 1989 roku Klubem kierowała Helena Bukowska. Klub w dalszym ciągu wspierał parafię przekazując fundusze na budowę wieży kościelnej i pokrycie blachą miedzianą dachu na kościele parafialnym oraz remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogoźniku.
  W marcu 2002 nowym prezesem został wybrany Kazimierz Panek. Klub zmienił oficjalną nazwę na „Klub Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik – Stare Bystre w USA”.
  Obecnie Klubem kieruje Roman Tylka.
  Celem nadrzędnym działalności Klubu Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik – Stare Bystre w USA było wspieranie materialne parafii Rogoźnik. Od początku istnienia klub mocno angażuje się w życie parafii i wsi Rogoźnik. Klub wspierał Szkołę Podstawowa w Rogoźniku podczas nadania szkole imienia ks. Józefa Tischnera, ponadto przekazał szkole sprzęt do monitoringu gniazda bocianiego, wyposażył bibliotekę szkolną w meble , wsparł drużynę harcerską , wielokrotnie wspierał OSP Rogoźnik przekazując środki na zakup sprzętu , umundurowania, organizację uroczystości ( 100 - lecie OSP), zakupił sprzęt do nagłośnienia boiska sportowego w Rogoźniku , angażuje się w akcje charytatywne przeprowadzane w naszej miejscowości. Nieprzerwanie wspiera parafię we wszelkiego rodzaju inwestycjach przy kościelnych. Otrzymujemy ciągłe deklaracje ze strony zarządu klubu o chęci nieprzerwanej współpracy z ich mała ojczyzną – Rogoźnikiem.
  Klub Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w USA będzie obchodził w 2016 r. uroczystości 50 lat swojego istnienia.

  galeria
  Dodane przez admin dnia listopad 06 2015 08:28:48 0 Komentarzy - 1057 Czytań - Drukuj
  ...Komentarze...
  Brak komentarzy.
  ...Dodaj komentarz...
  Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
  ...Oceny...
  Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

  Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

  Brak ocen.
  ...Logowanie...
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
  Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  ...Radio Alex...
  Kliknij i słuchaj
  ...Centrum mięsne P.P.H.U "Biela" Stanisław Biela...
  ..."SPLIT-2" s.c A.Kwak , P.Oskwarek Rogoźnik...
  Split
  ...Producent odzieży skórzanej i kożuchów -BUKOWSCY...
  Split
  ...Bryjax...
  Bryjax
  ...Ostatnio online...
  admin 5 days
  mitch70 weeks
  kazimierz ku...155 weeks
  Melvinea208 weeks
  NathanSop222 weeks
  kazimierz panek227 weeks
  mlnaedos230 weeks
  AKwzor47245 weeks
  Tadek Tylka291 weeks
  ef308 weeks
  ...Online...
  Gości Online: 3
  Brak Użytkowników Online

  Zarejestrowanch Uzytkowników: 229
  Nieaktywowany Użytkownik: 878
  Najnowszy Użytkownik: aapedhak
  ...Gmina Nowy Targ...
  ...turystyka gminy Nowy Targ...
  Jawor
  ...ZIP Małopolski Fundusz Zdrowia...
  Biela
  ...e-mpzp...
  Tu podaj tekst alternatywny
  ...OBYWATEL.GOV.PL...
  Biela
  ...Dokumenty zastrzeżone...
  Biela
  ...Mapa turystyczna...
  Biela
  ...Sprawdź jakość powietrza...
  Biela
  ...Ścieżka rowerowa ...
  Biela


  Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie