Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Historia wsi
Władze Sołectwa -kontakt
Ogłoszenia Sołtysa
Galeria Zdjęć
Atrakcje
Okolice
Legenda o Rogoźniku
Dokumenty
PKP Rogoźnik
Biblioteka
Prasa
Filmy
Szkoła Podstawowa w Rogoźniku
Parafia Rogoźnik
OSP Rogoźnik
"Skałka Rogoźnicka"
Zdjęcie satelitarne
Księga gości
Linki
Kontakt
Fotograficzne archiwum miejscowości Rogoźnik
...Oficjalny-Serwis-Miejscowości-Rogoźnik na facebooku...
...Klub Św.Andrzeja Boboli w Chicago...
klub

 • Aktualności
 • ...Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik...
  logo_stow

 • Informacje
 • Zarząd
 • DOŁĄCZ DO NAS !
  Dane KRS STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI ROGOŹNIK
 • ...Urzad Gminy Nowy Targ...
  ...Szkoła Podstawowa im. ks.Prof.Józefa Tischnera w Rogoźniku...
  Biela
  ...Drużyna Wielopoziomowa w Rogoźniku...
  Biela
  ...Warto obejrzeć...
 • Plan zagospodarowania przestrzennego miejscowości Rogoźnik
  Zobacz rysynek planu
 • Rogoźnik na fotografii P.Adama Kokota

 • ...Księga gości...
  Tu podaj tekst alternatywny

  Księga gości

  ...Kontakt...
  kantakt
  ...Wywóz śmieci 2017 r....
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z Rogoźnika w 2017 r.
  ...Witamy...
  Tu podaj tekst alternatywny

  Od 12 do 21 stycznia u Sołtysa będą wydawane dla każdego gospodarstwa domowego druki nakazów wpłat należności za wywóz śmieci w 2017 r. , zasady i szczegółowy harmonogram ich wywozu , kody kreskowe oraz worki na pierwsze półrocze tego roku. ******* Informuję mieszkańców wsi Rogoźnik , że należności z tytułu ubezpieczenia w PZU budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rolników z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego na 2017 r. można już wpłacać u sołtysa. Powyższe należności z tytułu ubezpieczenia będą przyjmowane do 31 stycznia 2017 r. - Kazimierz Zubek Sołtys Rogoźnika
  ...stat4u...
  stat4u
  ...Informacja o zbliżającym się terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowegona paliwo....

  Informacja o zbliżającym się terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowegona paliwo.
  W miesiącu lutym 2017 r. w Urzędzie Gminy Nowy Targ będą przyjmowane wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej za pierwsze półrocze 2017 r.
  Do wniosku należy dołączyć faktury VAT stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 stycznia 2017 r. na nazwisko - tożsame z nazwiskiem na aktualnym nakazie płatniczym.Do paliw o nazwie "ON- BIOESTER ", " BIOESTER RME" i " BIOESTER ONB" NIE PRZYSŁUGUJE ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO.

  Dodane przez admin dnia styczeń 14 2017 12:21:12 0 Komentarzy - 8 Czytań - Drukuj
  ...Klub Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik - Stare Bystre w Chicago zaprasza na opłatek....

  Klub Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik - Stare Bystre w Chicago zaprasza na opłatek.  Tu podaj tekst alternatywny

  Dodane przez admin dnia styczeń 08 2017 11:46:20 0 Komentarzy - 12 Czytań - Drukuj
  ...23 grudnia 2016 r. drużyna harcerska z Rogoźnika przekazała na ręce Sekretarz Gminy Nowy Targ Beaty Szewczyk "Betlejemskie Światło Pokoju"....

  23 grudnia 2016 r. drużyna harcerska z Rogoźnika przekazała na ręce Sekretarz Gminy Nowy Targ Beaty Szewczyk "Betlejemskie Światło Pokoju".
  plakat23 grudnia 2016 r. drużyna harcerska z Rogoźnika przekazała na ręce Sekretarz Gminy Nowy Targ Beaty Szewczyk "Betlejemskie Światło Pokoju". Tegorocznej akcji towarzyszy hasło "Odważnie twórzmy pokój". Już po raz dwudziesty szósty harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.
  Światełko z Betlejem, tradycyjnie stawiane na wigilijnym stole, to symbol ciepła i miłości. Wraz z tym płomieniem, harcerze złożyli władzom gminy życzenia świąteczne. Sekretarz Gminy Nowy Targ Beata Szewczyk dziękując druhom za przekazany symbol Betlejemskiego Światła i za ich działalność życzyła harcerzom i ich bliskim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Rogoźnickim zuchom i harcerzom towarzyszył jak co roku sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek.

  wiecej

  Dodane przez admin dnia grudzień 30 2016 12:58:37 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 43 Czytań - Drukuj
  ...W 2017 roku duża inwestycja drogowa w Rogoźniku....

  W 2017 roku duża inwestycja drogowa w Rogoźniku.
  plakatTo już pewne !. W 2017 roku gmina Nowy Targ otrzyma dofinansowanie na przebudowę i modernizację drogi gminnej nr. K363521 tzw. „ Przez Wieś „ w Rogoźniku.
  30 grudnia Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził Listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania z budżetu państwa w 2017 roku w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" dla województwa małopolskiego.
  Wniosek wójta gminy Nowy Targ dotyczący przebudowy drogi gminnej nr. K363521 tzw. „Przez Wieś „ w km.0+006,42 -2+781 w miejscowości Rogoźnik został sklasyfikowany na 1 miejscu wśród 48 wniosków złożonych przez samorządy gminne z województwa małopolskiego.Jest to wielki sukces Gminy Nowy Targ i Rogoźnika !
  Uzyskana dotacja pozwoli na przeprowadzenie w 2017 r. przebudowy całego odcinka drogi gminnej „Przez Wieś” o łącznej długości 2,77 km. W ramach planowanych robót będzie m.in
  wybudowanie przy drodze przez całą wieś chodnika dla pieszych szer. 2.28 m., remont przepustów , wykonanie zatok przystankowych , remont nawierzchni asfaltowej , wykonanie kanalizacji deszczowej oraz wykonanie dodatkowych punktów oświetlenia ulicznego.
  Wartość kosztorysowa całej inwestycji to 4 220 896,20 zł. a dotacja wojewody wynosi 50% kosztów. / 2 110 448,00 zł. /

  Wszyscy wspólnie musimy zadbać , aby powyższy projekt został wykonany jak najlepiej ! Od tego zależy ewentualne powodzenie całej inwestycji.
  Dzięki tej inwestycji bezpieczeństwo mieszkańców Rogoźnika oraz estetyka naszej wsi ulegnie wówczas znacznej poprawie.

  wiecej

  Dodane przez admin dnia grudzień 30 2016 11:11:29 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 145 Czytań - Drukuj
  ...Życzenia świąteczne od Klubu Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik - Stare Bystre w Chicago ....

  Życzenia świąteczne od Klubu Parafii Świętego Andrzeja Boboli Rogoźnik - Stare Bystre w Chicago .  Tu podaj tekst alternatywny

  Dodane przez admin dnia grudzień 23 2016 08:59:57 0 Komentarzy - 26 Czytań - Drukuj
  ...Szopki z Rogoźnika u stóp Wawelu. Kolędowanie z JE ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem. ...

  Szopki z Rogoźnika u stóp Wawelu.
  Kolędowanie z JE ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem.
  Już od sześciu lat przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. ks. prof. J. Tischnera Rogoźniku, parafii i Gminy Nowy Targ przed Bożym Narodzeniem biorą udział w kolędowaniu z JE ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem, które odbywa się podczas uroczystego otwarcia wystawy szopek i prac plastycznych dzieci z Podhala. To wyjątkowe spotkanie ma miejsce w Krakowie, w Muzeum Archidiecezjalnym im. Kardynała Karola Wojtyły.
  Jako organizatorzy Gminnego Konkursu Szopek Szkoła Podstawowa w Rogoźniku prezentuje na tej wystawie prace przestrzenne, chcąc pokazać i promować talenty oraz umiejętności uczniów szkół naszej gminy.
  Na otwarcie wystawy udała się delegacja z Rogoźnika w osobach :p.Monika Pacyga - dyrektor szkoły w Rogoźniku, ks. Andrzej Bukalski - proboszcz parafii, p. Kazimierz Zubek – sołtys wsi Rogoźnik , p. Adam Hajnos - radny Gminy Nowy Targ , nauczycielka Katarzyna Pańtak oraz laureaci Gminnego Konkursu Szopek organizowanego przez szkołę w Rogoźniku.
  Z regionalnymi przysmakami wybrały się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rogoźniku oraz rodzice uczniów naszej szkoły. / p.Katarzyna Kwak , p.Agata Murzydło , p.Małgorzata Paluch ,p.Danuta Hajnos oraz p.Król Anna /.
  Z JE ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem kolędowali również: Jan Gacek – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pyzówce wraz z uczniami, proboszcz parafii Pyzówka oraz Władysław Piaściak - Wójt Gminy Tokarnia z zespołem "Kliszczaki ".
  W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczył ks.biskup Jan Zając oraz wielu zacnych gości.
  Wyjątkowa, świąteczna atmosfera towarzyszyła przez cały czas spotkania. Rozśpiewani uczestnicy powitali kolędami przybywającego JE ks. kardynała Stanisława Dziwisza.

  wiecej

  galeria

  Dodane przez admin dnia grudzień 18 2016 19:35:55 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 92 Czytań - Drukuj
  ...Przyjmijcie Betlejemskie Światełko Pokoju....

  Przyjmijcie Betlejemskie Światełko Pokoju.

  plakat
  Już po raz 26 za sprawą harcerzy do Polski przybyło światło z Groty Narodzenia Pańskiego z Betlejem.

  Akcja "Betlejemskie Światło Pokoju" po raz pierwszy została zorganizowana w 1986 roku w Linz w Austrii jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Nosiła wtedy nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF). Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Roznosili oni ogień z Betlejem do różnych instytucji – szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.
  Komenda Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Krakowskiej w imieniu zuchów, harcerzy i instruktorów zachęca wszystkich do przyjęcia Betlejemskiego Światła Pokoju. My, harcerze, sprowadzając Betlejemski Ogień do Polski i przekazując go wszystkim, którzy pragną jego obecności, pełnimy służbę w imię pokoju, zrozumienia i pojednania pomiędzy ludźmi z bliska i z daleka. Dlatego wpatrzeni w blask Ognia, w tę świętą noc Bożego Narodzenia, wierzymy, że nie tylko chcemy, ale i możemy zmienić świat na lepszy i w każdym człowieku odnaleźć brata.

  Tradycyjnie płomień z Betlejem dotrze również do Rogoźnika.
  W niedziele 18 grudnia na Roratach o godzinie 8.00 w kościele Św. Andrzeja Boboli w Rogoźniku nasze harcerze i zuchy przekażą Światło Pokoju naszej parafii. Następnie rozniosą je do każdego domu w Rogoźniku.
  Niech w Waszych domach Betlejemskie Światło pojawi się na wigilijnych stołach, otulając Was swoim ciepłem i blaskiem, sprawiając że Wasze święta będą pełne radości i miłości.

  Przyjmijcie Betlejemskie Światełko Pokoju !

  wiecej

  Dodane przez admin dnia grudzień 12 2016 11:48:37 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 69 Czytań - Drukuj
  ...Ukazał się rogoźnicki kalendarz na rok 2017....

  Ukazał się rogoźnicki kalendarz na rok 2017.

  plakatUkazał się rogoźnicki kalendarz na rok 2017.

  Kalendarz jest spiralowany , posiada 14 stron i jest w formacie B-3. kalendarz ukazał się w nakładzie 300 szt.
  Kalendarz w całości został sfinansowany ze środków sołectwa wsi Rogoźnik.
  Znalazły się w nim zdjęcia przedstawiające wybrane wydarzenia z życia naszej miejscowości.
  Cena kalendarza - 15,00 zł.
  Dochód ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczony na wydanie kalendarza rogoźnickiego w przyszłym roku oraz na cele promocyjne Sołectwa Rogoźnik.
  Kalendarze będą rozprowadzane / od niedzieli 18 grudnia /do wszystkich rodzin w naszej miejscowości poprzez rogoźnickich harcerzy , którzy jednocześnie dostarczą do każdego domu" Betlejemskie Światło Pokoju ".
  Bertlejemskie światło pokoju po raz 25. dotarło do Polski. W niedzielę 11 grudnia płomień z Groty Narodzenia Pańskiego harcerze w Zakopanem odebrali od słowackich skautów. Tegoroczne hasło towarzyszące przekazaniu światła to „Zauważ człowieka”.

  Kalendarz można również nabyć u sołtysa Rogoźnika.
  Już wkrótce kalendarze dotrą również do naszych Rodaków w Chicago. Będą rozprowadzane poprzez Klub Parafii Św.Andrzeja Boboli.


  wiecej

  Dodane przez admin dnia grudzień 12 2016 10:10:58 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 118 Czytań - Drukuj
  ...Kamil Moczarny wyróżniony w konkursie plastycznym „Niepodległość”....

  Kamil Moczarny wyróżniony w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Niepodległość”.
  plakatUczestnik bibliotecznych warsztatów plastycznych w Bibliotece Publicznej w Rogoźniku – Kamil Moczarny – otrzymał wyróżnienie (spośród 444 prac) w 21 Powiatowym Konkursie Plastycznym ”Niepodległość”. 9 listopada w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbył się wernisaż, na którym zaprezentowane zostały nagrodzone i wyróżnione prace. Starosta Władysław Tylka pogratulował licznie zebranym młodym artystom znakomitych prac podkreślając jednocześnie jak ważne jest krzewienie wśród młodego pokolenia świadomości historycznej.
  Wystawę można oglądać codziennie w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu przy ulicy Jana Kazimierza 20.
  Inspiracją do namalowania wyróżnionej pracy Kamila były książki tematycznie związane z niepodległością, znajdujące się w księgozbiorze biblioteki.

  wiecej


  Dodane przez admin dnia listopad 11 2016 18:31:21 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 98 Czytań - Drukuj
  ...Złoty jubileusz Klubu Św.Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago....

  Złoty jubileusz Klubu Parafii Św.Andrzeja Boboli Rogoźnik / Stare Bystre w Chicago.
  plakat
  W roku 2016 mija pół wieku działalności Klubu Parafii Św.Andrzeja Boboli Rogoźnik Stare Bystre w USA . Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w sobotę 29 października 2016 w kościele Matki Bożej Matki Kościoła w Willow Springs. Mszę św. odprawił kapelan Klubu ks. Marek Smółka. Na mszy obecni byli członkowie Klubu, goście oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji, poczty sztandarowe Koła Maruszyna, Stare Bystre, Podczerwone oraz Klubu Rogoźnik Stare Bystre. W homili ks. kapelan przypomniał krótko historię Klubu, cele jakie przyświecały założycielom oraz przybliżył postać patrona św. Andrzeja Boboli. Na zakończenie mszy prezes Roman Tylka podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na bankiet jubileuszowy do European Chalet.
  W bankiecie uczestniczyło ponad 250 osób. Wsród gości obecny był były prezes Klubu Władysław Tylka z żoną Anielą, Kazimierz Panek z żoną Elżbietą, prezes Koła Stare Bystre Stanisław Obrochta, prezes Koła Podczerwone Bolesław Jarończyk z żoną, przedstawiciele Koła Maruszyna Janina i Jarosław Stawiarski, Stanisław i Maria Pawlikowski oraz księża parafii św. Albreta z Burbank. Na początku prezes Roman Tylka przywitał wszystkich gości a następnie siostry Władysława Tylka i Genowefa Bukowska przedstawiły w formie śpiewanej historię Klubu.
  Prowadzący bankiet Adam Hajnos przypomniał sylwetkę patrona Klubu św. Andrzeja Boboli oraz historię Klubu nawiązując do „Wskazań dla synów Podhala” Władysława Orkana. W imieniu stypendystów podziękowania na ręce prezesa Romana Tylki złożyła Barbara Tylka. Stanisław Obrochta, Bolesław Jarończyk oraz Janina Stawiarski w imieniu swoich Kół z okazji jubileuszu przekazali życzenia wytrwałości i owocnej pracy na dalsze lata.
  Prowadzący odczytał życzenia nadesłane z Polski przez sołtysa Rogoźnika Kazimierza Zubka , OSP Rogoźnik oraz dyrektorów szkół podstawowych z Rogoźnika i Starego Bystrego. W imieniu Rady Parafialnej i księdza proboszcza Andrzeja Bukalskiego gratulacje i podziękowania przekazał Adam Hajnos. Pamiątkowe medale 50-lecia „Za pracę, trud i poświęcenie na rzecz Klubu i parafii” dla wszystkich prezesów, w imieniu zarządu Klubu wręczył kapelan ks. Marek Smółka.

  wiecej

  galeria

  Dodane przez admin dnia listopad 03 2016 11:52:21 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 211 Czytań - Drukuj
  ...Śpieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodzą......
  Śpieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodzą...  Tu podaj tekst alternatywny

  Dodane przez admin dnia październik 31 2016 09:41:21 0 Komentarzy - 65 Czytań - Drukuj
  Strona 1 z 50 1 2 3 4 > >>
  ...Logowanie...
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
  Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  ...Radio Alex...
  alex
  Kliknij i słuchaj
  ...Miejsce na Twoją reklamę...
  ...Centrum mięsne P.P.H.U "Biela" Stanisław Biela...
  Biela
  ..."SPLIT-2" s.c A.Kwak , P.Oskwarek Rogoźnik...
  Split
  ...Stacja Paliw Płynnych Piotr Tylka...
  Tylka
  ...KNAP...
  Biela
  ...Producent odzieży skórzanej i kożuchów -BUKOWSCY...
  Split
  ...Drukarnia Wielkoformatowa "KRAFIT"...
  Krafit
  ...Gamatex...
  Split
  ...Bryjax...
  Bryjax
  ...Zespół muzyczny "Jawor"....
  Jawor
  ...Ostatnio online...
  admin 1 week
  Melvinea52 weeks
  NathanSop66 weeks
  kazimierz panek71 weeks
  mlnaedos73 weeks
  kazimierz ku...74 weeks
  AKwzor4788 weeks
  mitch104 weeks
  Tadek Tylka135 weeks
  ef152 weeks
  ...Online...
  Gości Online: 1
  Brak Użytkowników Online

  Zarejestrowanch Uzytkowników: 227
  Nieaktywowany Użytkownik: 197
  Najnowszy Użytkownik: mlnaedos
  ...Pogoda...
  ...Rozkład jazdy...
  Biela
  ...turystyka gminy Nowy Targ...
  Jawor
  ...ZIP Małopolski Fundusz Zdrowia...
  Biela
  ...e-mpzp...
  Tu podaj tekst alternatywny
  ...OBYWATEL.GOV.PL...
  Biela


  Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie