Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Historia wsi
Władze Sołectwa -kontakt
Ogłoszenia Sołtysa
Galeria Zdjęć
Atrakcje
Okolice
Legenda o Rogoźniku
Dokumenty
PKP Rogoźnik
Biblioteka
Prasa
Filmy
Szkoła Podstawowa w Rogoźniku
Parafia Rogoźnik
OSP Rogoźnik
"Skałka Rogoźnicka"
Zdjęcie satelitarne
Księga gości
Linki
Kontakt
Fotograficzne archiwum miejscowości Rogoźnik
...Oficjalny-Serwis-Miejscowości-Rogoźnik na facebooku...
...Klub Św.Andrzeja Boboli w Chicago...
klub

 • Aktualności
 • ...Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik...
  logo_stow

 • Informacje
 • Zarząd
 • DOŁĄCZ DO NAS !
  Dane KRS STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI ROGOŹNIK
 • ...Urzad Gminy Nowy Targ...
  ...Szkoła Podstawowa im. ks.Prof.Józefa Tischnera w Rogoźniku...
  Biela
  ...Drużyna Wielopoziomowa w Rogoźniku...
  Biela
  ...Warto obejrzeć...
 • Plan zagospodarowania przestrzennego miejscowości Rogoźnik
  Zobacz rysynek planu
 • Rogoźnik na fotografii P.Adama Kokota

 • ...Księga gości...
  Tu podaj tekst alternatywny

  Księga gości

  ...Kontakt...
  kantakt
  ...Wywóz śmieci 2016 r....
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z Rogoźnika w 2016 r.
  ...Witamy...


  ...stat4u...
  stat4u
  ...Urząd Gminy Nowy Targ wraz z Sołectwem Rogoźnik planuje w przyszłym roku 2017 wykonać remont całej drogi gminnej „Przez Wieś” w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych tzw. &#...


  Urząd Gminy Nowy Targ planuje w przyszłym roku wykonać remont całej drogi gminnej „Przez Wieś” w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych tzw. „Schetynówki „.  Urząd Gminy Nowy Targ planuje w przyszłym roku wykonać remont całej drogi gminnej „Przez Wieś” w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych tzw. „Schetynówki „.
  Program zakłada udzielanie jednostkom samorządu terytorialnego dotacji celowych z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych w zakresie budowy, przebudowy i remontów dróg powiatowych i gminnych. Strategicznym celem programu będzie poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu i tworzenie spójnej, zrównoważonej i przyjaznej użytkownikowi lokalnej sieci drogowej.
  Źródłami finansowania realizacji Programu będą środki z budżetu państwa przeznaczone na dotacje oraz środki przeznaczane przez gminy i powiaty na pokrycie ich wkładów własnych.

  W związku z powyższym powstaje projekt remontu tej drogi który przewiduje m.in.:

  1./ wybudowanie przy drodze przez całą wieś chodnika dla pieszych szer. 2.28 m.
  Chodnik od nr. 1 do nr. 69 ( do szkoły ) projektowany jest po stronie południowej drogi , natomiast od szkoły do granicy ze Starem Bystrem po stronie północnej.
  2./ remont przepustów.
  3./ wykonanie zatok przystankowych.
  4./ remont nawierzchni asfaltowej.
  5./ wykonanie kanalizacji deszczowej.
  6./ wykonanie dodatkowych punktów oświetlenia ulicznego. / m.in. budowa oświetlenia ulicznego od zabudowań Rogoźnik 1 do drogi wojewódzkiej 957. /

  Bardzo serdecznie proszę wszystkich mieszkańców Rogoźnika o dogłębne i szczegółowe zapoznanie się z załączonym projektem remontu tej drogi.
  Wszelkie uwagi , zastrzeżenia i wnioski co do dołączonego projektu bardzo proszę kierować bezpośrednio do sołtysa wsi Rogoźnik w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 sierpnia br.


  wiecej

  Dodane przez admin dnia sierpień 10 2016 10:34:21 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 122 Czytań - Drukuj
  ...Informacja o zbliżającym się terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego...


  Informacja o zbliżającym się terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego.  Wójt Gminy Nowy Targ informuje o zbliżającym się terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego dla producentów rolnych.
  Wnioski o zwrot podatku akcyzowego można składać w terminie od 1 sierpnia 2016r. do 31 sierpnia 2016 r.w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2016r.
  Do wniosku należy dołączyć faktury VAT stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2016r. do 31 lipca 2016r.
  Pieniądze wypłacane będą w terminie 1-31 października 2016 r. przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.
  Maksymalna kwota zwrotu podatku akcyzowego na 1 ha użytków rolnych wynosi 86,00 zł.
  Wniosek o zwrot podatku akcyzowego można pobrać w Urzędzie Gminy Nowy Targ pok. Nr 106 lub na stronie internetowej Urzędu.
  Więcej informacji w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 2016 r. dostępnych jest na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa

  Dodane przez admin dnia lipiec 27 2016 13:35:04 0 Komentarzy - 37 Czytań - Drukuj
  ...II Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki...

  " Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki " odbędą się 21 i 28 sierpnia.
  Znamy już program tej imprezy.  plakat Sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek , Rada Sołecka wsi Rogoźnik , właściciel Stadniny Koni *Dworna* Jan Bobek oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik serdecznie zapraszają 21 i 28 sierpnia do Rogoźnika na „II ROGOŹNICKIE DNI SPORTU I ROZRYWKI ”.
  Już po raz drugi impreza ta odbywać się będzie przez dwa weekendy tj. 21 i 28 sierpnia.
  21 sierpnia na terenie Stadniny Koni „Dworna” odbędą się kolejne już X Gminne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody im. Ks. Prof . Józefa Tischnera , zaś 28 sierpnia na terenie stadionu sportowego w Rogoźniku odbędą się Dożynki Rogoźnickie połączone z rodzinnym festynem sportowo - rekreacyjnym .
  Na dwa dni przygotowaliśmy bardzo bogaty program sportowo - artystyczny i wiele atrakcji.

  wiecej

  Dodane przez admin dnia lipiec 14 2016 11:01:44 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 183 Czytań - Drukuj
  ...Spotkanie z mieszkańcami Gminy Nowy Targ w sprawie dofinansowania na wymianę starych pieców....

  Spotkanie z mieszkańcami Gminy Nowy Targ w sprawie dofinansowania na wymianę starych pieców.  Wójt Gminy Nowy Targ zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniach z mieszkańcami Gminy Nowy Targ zainteresowanych dofinansowaniem do wymiany pieców w budynkach jednorodzinnych mieszkalnych położonych na terenie Gminy Nowy Targ.

  Powyższe spotkania odbędą się w dniach:

  - 4 lipca. br. (tj. poniedziałek) godz. 16:30 -w budynku Świetlicy Wiejskiej w Klikuszowej,
  - 4 lipca. br. (tj. poniedziałek) godz. 18:00 – w budynku Remizy OSP Ludźmierzu,
  - 5 lipca. br. (tj. wtorek) godz. 16:30 – w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej,
  - 5 lipca. br. (tj. wtorek) godz. 18:00 – w budynku Zespołu Szkół w Waksmundzie

  Na spotkaniach zostaną mieszkańcom przekazane informacje w zakresie możliwości uzyskania wsparcia finansowego przy wymianie starych pieców na ekologiczne.
  Ponadto na miejscu zainteresowani mieszkańcy gminy będą mogli wypełnić deklarację uczestnictwa w planowanym do realizacji programie, a zebrane dane będą stanowiły harmonogram rzeczowo-finansowy niezbędny do występowania z wnioskiem o dofinansowanie ze środków Unijnych.

  Dodane przez admin dnia czerwiec 30 2016 18:05:50 0 Komentarzy - 68 Czytań - Drukuj
  ...Wybieramy najlepszego piłkarza Podhala 2015/16 ...

  Wybieramy najlepszego piłkarza Podhala 2015/16 .  Piłkarskie zmagania na Podhalu dobiegły końca. Pora na wybór piłkarzy sezonu 2015/16. Po raz dziewiąty kibice i czytelnicy portalu SportowePodhale.pl będą wybierać najlepszego piłkarza sezonu na Podhalu.
  Głosować można w podobny sposób jak w roku ubiegłym wysyłając SMS na swojego kandydata.
  Pełna lista kandydatów znajduje się na stronie http://plebiscyt.sportowepodhale.pl/. Głosowanie trwać będzie do 10 lipca. Plebiscyt został podzielony na cztery kategorie: najlepszego piłkarza w trzeciej lidze (ponieważ występowało tylko NKP Podhale, więc będzie to wybór MVP drużyny), czwartej i piątej oraz w klasie A. Wybrany zostanie również najlepszy/najpopularniejszy klub piłkarski z naszego regionu. Wyboru nominowanych piłkarzy dokonało grono dziennikarskie po konsultacji z przedstawicielami klubów.

  Wśród nominowanych są zawodnicy "Skałki" Rogoźnik/Stare Bystre : Wojciech Bukowski i Mateusz Pyrek oraz w kategorii NAJPOPULARNIEJSZY KLUB - "Skała " Rogoźnik/ Stare Bystre.

  wiecej

  Dodane przez admin dnia czerwiec 25 2016 11:37:08 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 70 Czytań - Drukuj
  ...W pierwszą niedzielę czerwca Klub Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik – Stare Bystre zorganizował uroczystość odpustową połączoną z piknikiem....

  W pierwszą niedzielę czerwca Klub Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik – Stare Bystre w Chicago zorganizował uroczystość odpustową połączoną z piknikiem.


  plakat
  W pierwszą niedzielę czerwca Klub Parafii Św. Andrzeja Boboli Rogoźnik – Stare Bystre zorganizował uroczystość odpustową połączoną z piknikiem. Mszę św. odprawił kapelan Klubu ks. Marek Smółka. Piękna słoneczna pogoda przez cały dzień,wyśmienita kuchnia oraz duża liczba uczestników sprawiły że wspólnie spędziliśmy wspaniałą niedzielę.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy pomogli przy organizacji naszego pikniku. Całej obsłudze, sponsorom , muzycze góralskiej Jaśka Sucheckiego, zespołowi Albatros za nagłośnienie, organiście Adamowi Chlebkowi za piękną oprawę muzyczną mszy oraz siostrom Benedyktynkom za udostępnienie miejsca na piknik. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom, bo bez Was uroczystość nie miałaby sensu. Wasza obecność to pomoc oraz wyraz poparcia dla działalności Klubu.

  wiecej


  galeria  Zobacz również zdjęcia autorstwa P. Henryka Wyciślaka z Chicago.


  Dodane przez admin dnia czerwiec 17 2016 14:13:12 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 184 Czytań - Drukuj
  ...Wiadomości Lokalne Telewizji Tygodnika Podhalańskiego: Wydanie 24/2016...

  Wiadomości Lokalne Telewizji Tygodnika Podhalańskiego: Wydanie 24/2016.
  Reportaż pt. Dwa Oblicza Rogoźnika.
  Dodane przez admin dnia czerwiec 11 2016 22:11:05 0 Komentarzy - 86 Czytań - Drukuj
  ...W niedziele 12 czerwca będziemy gościć kolarzy 54. Małopolskiego Wyścigu Górskiego....

  W niedziele 12 czerwca będziemy gościć kolarzy 54. Małopolskiego Wyścigu Górskiego.  9 czerwca z krakowskiego Rynku Głównego wystartuje Małopolski Wyścig Górski. Na jego starcie staną 24 ekipy z całego świata – w sumie 168 zawodników. To już 54. edycja wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych letnich imprez sportowych naszego regionu.
  Tegoroczny wyścig będzie miał tradycyjnie 3 etapy i poprzedzony zostanie Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa,odbywającym się 9 czerwca wokół Rynku Głównego.
  Małopolski Wyścig Górski jest po Tour de Pologne najstarszą i najtrudniejszą imprezą kolarską w naszym kraju. Pierwszy wyścig, który wymyśliła „Gazeta Krakowska” odbył się w 1961 roku. Jako pierwszy w Polsce dopracował się stałego i bardzo atrakcyjnego terminu w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), na tydzień przed narodowymi mistrzostwami, które zaczynają się w tym samym czasie na całym świecie. Organizatorem wyścigu jest Małopolski Związek Kolarski. Od 2014 roku MWG jest finansowany w ramach projektu Województwa Małopolskiego „Małopolska. I wszystko gra!”.

  Dnia 12 czerwca 2016 r. / niedziela / trasa III etapu z Chochołowa do Starego Sącza będzie przebiegać przez naszą miejscowość.
  Przejazd kolarzy przez Rogoźnik planowany jest ok. godz.10.30.

  wiecej

  Dodane przez admin dnia czerwiec 09 2016 21:40:27 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 92 Czytań - Drukuj
  ...KATYŃ - Prawdziwa lekcja historii w Szkole Podstawowej w Rogoźniku....

  KATYŃ - Prawdziwa lekcja historii w Szkole Podstawowej w Rogoźniku.
  Uczniowie uczcili postać śp. ppor Stanisława Walentego Nenki i na jego cześć posadzili dąb.


  plakat „Katyń... ocalić od zapomnienia” to projekt w ramach którego Szkoła Podstawowa w Rogoźniku upamiętniła śp. ppor Stanisława Walentego Nenko, który został zamordowany wraz z innymi polskimi oficerami przez Rosjan w 1940 roku w Charkowie mając zaledwie 23-lata. Przygotowano wzruszającą akademię, została odprawiona uroczysta mszą święta w intencji młodego żołnierza, a także posadzono Dąb Pamięci. Honorowy Patronat na wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.
  W uroczystościach wzięła udział rodzina zamordowanego w 1940 roku nowotarżanina, a także zaproszeni goście, a wśród nich Robert Kowalski, prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego z oddziału w Nowym Targu. To on pomógł uczniom i nauczycielom w zdobyciu wielu cennych informacji o ppor. Stanisława Walentego Nenko.
  A wszystko zaczęło się, jako wspominała dyrektorka szkoły, w lutym tego roku. To wówczas harcerze z rogoźnickiej szkoły wraz z panią Agnieszką Brynkus udali się do p. Marianny Nenko z Nowego Targu, bratowej ppor. Stanisława Nenko, zamordowanego w Charkowie przez NKWD i pochowanego w Piatichatkach, aby poznać historię jego życia i śmierci.

  Tekst : P.Beata Szkaradzińska Podhale Region.

  wiecej


  Galeria zdjęć Podhale Region / Fot. Beata Szkaradzińska /
  Galeria zdjęć P.Zbigniewa Krauzowicza.
  Galeria zdjęć - " Tygodnik Podhalański "
  Zobacz relacje TV Podhale.

  Dodane przez admin dnia czerwiec 09 2016 15:16:41 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 101 Czytań - Drukuj
  ...Dzień Dziecka w Stadninie Koni "Dworna " w Rogoźniku....

  04 czerwca - Dzień Dziecka w Stadninie Koni "Dworna " w Rogoźniku.  Dzień Dziecka w Stadninie Koni "Dworna " w Rogoźniku.
  W programie :

  15:00 Konkurs przebierańców (szykujcie ciekawe i bezpieczne stroje! Obowiązkowy kask!!!) :)
  15:45 "Dzieci dzieciom!" - czyli darmowe przejażdżki dla wszystkich dzieci!
  16:15 Konkurs skoków 50 cm.
  17:00 Konkurs tatarsko- sprawnościowy :)
  17:30 Ognisko !
  18:00 - Pokazy w wykonaniu żeńskiej i męskiej drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogoźniku.

  Ponadto od godz. 15:00 będzie możliwość zwiedzania wozu strażackiego! Rogoźniccy strażacy będą opowiadać rozmaite ciekawostki ze swojej pracy!
  Zapraszamy wszystkie dzieci !!! Duże i małe! Każdy znajdzie coś dla siebie. Dajcie znać znajomym bo im nas więcej tym weselej !

  wiecej

  Dodane przez admin dnia maj 28 2016 11:18:51 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 124 Czytań - Drukuj
  ...IV edycja konkursu na najładniejsze obejście w Gminie Nowy Targ...

  IV edycja konkursu na najładniejsze obejście w Gminie Nowy Targ  Zapraszamy mieszkańców naszej gminy do udziału w kolejnej edycji konkursu na najładniejszą zagrodę i najładniejsza posesję.
  Uczestnicząc w konkursie możecie Państwo pokazać otoczenie, w którym żyjecie i odpoczywacie oraz przedstawić owoce swojej ogrodniczej pasji, dzięki czemu otaczający nas świat staje się piękniejszy i bardziej kolorowy.
  Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci bonów.

  wiecej


  Dodane przez admin dnia maj 28 2016 09:52:11 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 101 Czytań - Drukuj
  Strona 1 z 48 1 2 3 4 > >>
  ...Logowanie...
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
  Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  ...Radio Alex...
  alex
  Kliknij i słuchaj
  ...Miejsce na Twoją reklamę...
  ...Centrum mięsne P.P.H.U "Biela" Stanisław Biela...
  Biela
  ..."SPLIT-2" s.c A.Kwak , P.Oskwarek Rogoźnik...
  Split
  ...Stacja Paliw Płynnych Piotr Tylka...
  Tylka
  ...KNAP...
  Biela
  ...Producent odzieży skórzanej i kożuchów -BUKOWSCY...
  Split
  ...Drukarnia Wielkoformatowa "KRAFIT"...
  Krafit
  ...Gamatex...
  Split
  ...Bryjax...
  Bryjax
  ...Zespół muzyczny "Jawor"....
  Jawor
  ...Ostatnio online...
  admin02:10:26
  Melvinea31 weeks
  NathanSop45 weeks
  kazimierz panek50 weeks
  mlnaedos53 weeks
  kazimierz ku...54 weeks
  AKwzor4768 weeks
  mitch83 weeks
  Tadek Tylka114 weeks
  ef131 weeks
  ...Online...
  Gości Online: 1
  Brak Użytkowników Online

  Zarejestrowanch Uzytkowników: 227
  Nieaktywowany Użytkownik: 10
  Najnowszy Użytkownik: mlnaedos
  ...Pogoda...
  ...Rozkład jazdy...
  Biela
  ...turystyka gminy Nowy Targ...
  Jawor
  ...ZIP Małopolski Fundusz Zdrowia...
  Biela
  ...e-mpzp...
  Tu podaj tekst alternatywny
  ...OBYWATEL.GOV.PL...
  Biela


  Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie